Żelazo AquaArt

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Żelazo AquaArt

autor: czester1 » 07 mar 2015, 19:52

No i ok. Właśnie dlatego używam bo mi też pasuje. Ale jak Krzychu napisał, skład to wielka tajemnica. A szkoda...
  • 0

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: Żelazo AquaArt

autor: Piterek » 07 mar 2015, 20:42

Ja też używam tego samego specyfiku, jeszcze z 10ml i skonczy sie, zamierzam kupić taki sam, i dopiero teraz zwrociłem uwage że faktycznie nie ma składu
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 22
Rejestracja: 16 sty 2015, 22:02
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Żelazo AquaArt

autor: 78yanke » 07 mar 2015, 21:04

Marcin być różnica w kolorze wynika albo z zastosowania innego związku do jego produkcji, rozcieńczenia, konserwantu a może zwyczajnie barwnika ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 88
Rejestracja: 17 gru 2014, 09:17
Reputacja: 6
GG: 2087040

Re: Żelazo AquaArt

autor: adams750 » 07 mar 2015, 21:06

Panowie ale w czym wam przeszkadza brak tego składu ????? Ważne by działało jak powinno. Będzie się spisywało kupicie następne a jak nie to zmiana na kolejne by znaleźć to najbardziej pasujące x)
  • 0

Bywalec
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2013, 19:32
Lokalizacja: Bialystok
Reputacja: 24
GG: 0

Re: Żelazo AquaArt

autor: 78yanke » 07 mar 2015, 22:06

To że większość producentów o wiele bardziej uznanych marek potrafi bez wstydu podać skład lub przynajmniej zmiany jakie spowoduje dany nawóz w przypadku podania określonej dawki nawozu do baniaka...
Nie każdemu chce się robić testy :) Równie dobrze na opakowaniu z napisem ferro + czy jak to tam się nazywa w butelce może być rozgazowana kola :)
Poza tym. Skoro od sprzedawców wymaga się by sprzedawane przez nich np. pokarmy dla ryb posiadały etykietę z podanym na opakowaniu składem oraz datą ważności. Dlatego sprzedaż pokarmów rozsypywanych "na wagę" czy na sztuki nota bene jest naruszeniem przepisów w tej materii. Podobnie sytuacja powinna wyglądać z preparatami, lekami i nawozami stosowanymi w naszym hobby.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 88
Rejestracja: 17 gru 2014, 09:17
Reputacja: 6
GG: 2087040

Re: Żelazo AquaArt

autor: adams750 » 08 mar 2015, 00:53

Ok ale jak dajesz ziemię pod żwir w aqua wymagasz od właściciela ziemi jej dokładny skład?? :D Sami dokładnie nie wieemy co w niej jest a jednak jesteśmy skłonni jej użyć i cieszyć się pięknym szkłem z bujną roślinnością ;)
  • 0

Bywalec
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2013, 19:32
Lokalizacja: Bialystok
Reputacja: 24
GG: 0

Re: Żelazo AquaArt

autor: 78yanke » 08 mar 2015, 08:00

Zaplatales się trochę. Co innego ziemia czy substrat co innego nawóz preparat czy lekarstwo które w założeniu producenta po dodaniu do akwarium ma spełnić określoną rolę zadanie. I producent wie jaka dawka bedzie optymalna. Czy ziemia dana pod żwir lub substrat dodane do akwa spowodują negatywne skutki.
Nie. Substraty maja to do siebie że nieźle stabilizują parametry obniżają wartości pH i twardość wody. Często zachodni producenci czy ci z dalekiego wschodu podają na jakim poziomie powinny ustabilizować się parametry wody po zastosowaniu danego preparatu.
Czy na opakowaniu aqua substratu jest taka informacja?
A czy żelazo aqua artu nawet bez podawania składu zawiera i informacje o ile wzrośnie stężenie danego pierwiastka w wodzie po wlaniu danej ilości nawozu?
O ile pamiętam to nie ma tej informacji i wybór takich nawozów zależy tylko od świadomości użytkownika.
Poza tym ja piszę o wymaganiach które powinien spełnić producent któremu nabijamy kieszeń kupując produkt a nie akwarysta ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 88
Rejestracja: 17 gru 2014, 09:17
Reputacja: 6
GG: 2087040

Re: Żelazo AquaArt

autor: czester1 » 08 mar 2015, 08:41

A wiec mam nadzieje ze to tylko dodano malo barwnika. Bo jak zminiono sklad to juz nie fajnie jest. Pomierze testem jak tylko zaczne podawac i sie dowiem. Nawoz do tanich nie nalezy wiec powiedzmy ze jak bede musial podwoic dawke to w moim przypadku slabo sie to robi oplacalne. Wtedy zmina na cos innego. Cos juz znalazlem.
Stosujac nawozy aqua art nigdy nie zastanawialem sie nad jego skladem, wazne dla mnie bylo aby przynosil on dobre efekty. Uzywajac classic ( nawoz mikroelementowy) zmienilem go na nawoz ogrodowy Intermag i to nie dlatego bo podany jest sklad tylko dlatego ze wiem jak go stosowac i jakie dawki podawac z doswiadczenia ponad 2-óch lat lania go do akwa.
Mysle tez ze o wiele latwiej byloby nam akwarystom stosowac nawozy ktore moze i nie musialy by miec podanych sklodow, ale napewno powinno sie wiedziec o ile wzrosnie nam stezenie okreslonego pierwiastka po wlaniu 1 ml nawozu do 100l wody (np. 1ml dodany do 100l wody podniesie nam zawartosc fe o 0,5ppm).
  • 0

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: Żelazo AquaArt

autor: adams750 » 08 mar 2015, 11:09

Haha ok ale ziemia tez zawiera sporo mikroelementów i nie wiemy jak to wpłynie na dane szkło, pomijając już nie nie wiedzę o składzie chemicznym. A co do ferro to widocznie źle szukajcie albo nie chcecie szukać bo to akurat było podane przez Bartka L. na innym forum gdzie jest poświęcone tylko akwarystyce roślinnej. :D Dobra kończmy te wywody bo i tak do niczego nie prowadzą
  • 0

Bywalec
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2013, 19:32
Lokalizacja: Bialystok
Reputacja: 24
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości
Reputation System ©'