warto polecić

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

warto polecić

autor: miewan » 11 maja 2015, 20:21

Wielu z Was/nas ma chroniczne lub li tylko okresowe problemy z syfem na tafli wody, sposobów jest dużo, od filtrowania, napowietrzania, mechanicznego ściągania ręcznikiem papierowym itp., ostatnio doszedł jeszcze jeden szybki i prosty tyle, że aplikacyjny. A suplementacja czegokolwiek rodzi u niektórych wewnętrzny sprzeciw, ja nie mam takich obaw i chciałbym polecić Seachem Pristine tym bardziej, że nie jest to preparat chemiczny a biologiczny. Nie będę go opisywał/przepisywał ulotki bo każdy zainteresowany sam może to zrobić, natomiast w praktyce zdecydowanie działa ( mam też baniaki bez skimerów).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: warto polecić

autor: thaz » 11 maja 2015, 21:55

Seachem ma fajne produkty - zresztą gadaliśmy dzisiaj o tym telefonicznie.
Przerabiam pokarm "Tropical" - młode bojki dosłowie wystrzeliły (przyrost) po tygodniowym karmieniu.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: warto polecić

autor: czesiek1 » 04 gru 2015, 17:57

Czy ktoś z Was może polecić doświadczonego i zaufanego szklarza? Chce zrobic baniak 120x50x50 i zastanawiam się nad ograniczeniem kosztów,więc ewentualnie pozostaję szklarz...Z oczywistych przyczyn nie zlecę tego komus nieznanemu. Będę wdzięczny za pomoc i jakies namiary.gdyby to jeszcze było mozliwe z transportem na Słoneczny Stok,to zupełna rewelkPozdrawiam
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: warto polecić

autor: miewan » 04 gru 2015, 19:04

Masz ("starego") szklarza na Zielonych Wzgórzach na Storczykowej ( robiłem tam kilka baniaczków w tym mojego "jamnika" ) namiary masz tu :
viewtopic.php?f=15&t=2601&view=unread#unread
Dużo z nas ma i zapewne będzie polecać Krzyśka ( obecnie mam "flagowca" jego roboty ) namiar tu :
viewtopic.php?f=15&t=682&view=unread#unread
Pozostali zamawiają w Kameleonie ( ostatnio chyba znowu robione w Kolenie więc też z dostawą do domu )
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: warto polecić

autor: czesiek1 » 05 gru 2015, 07:33

Zapytam więc jeszcze o stolarzy wykonujacych szafki pod akwa. Znalazłem pare osób,ale sprawiają wrażenie nie obeznanych z tym jakie warunki ma taka szafka spełniać, jak winna byc zrobiona by zapewnic wygode i trwałość
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: warto polecić

autor: miewan » 05 gru 2015, 09:26

Planujesz 300 litrowy baniak, więc zawsze najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie stelaża a potem jego obudowa tu namiar na "obudowującego" :
viewtopic.php?f=15&t=2391&view=unread#unread ( widziałem robotę u thaza pod "pracownianym" )
a tu na "producenta" stelaży :
viewtopic.php?f=15&t=2012&view=unread#unread ( mam pod "flagowcem" i polecam )
Generalnie to zachęcam do przejrzenia forum, bo masz już tu jak widzisz od dawna odpowiedzi na swoje pytania.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: warto polecić

autor: BRO » 05 gru 2015, 10:58

miewan pisze:Planujesz 300 litrowy baniak, więc zawsze najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie stelaża a potem jego obudowa tu namiar na "obudowującego" :
viewtopic.php?f=15&t=2391&view=unread#unread ( widziałem robotę u thaza pod "pracownianym" )
a tu na "producenta" stelaży :
viewtopic.php?f=15&t=2012&view=unread#unread ( mam pod "flagowcem" i polecam )
Generalnie to zachęcam do przejrzenia forum, bo masz już tu jak widzisz od dawna odpowiedzi na swoje pytania.

Mój sie juz spawa ;)
Coooraz bliżej jamnik, coooraz bliżej jamnik
150x50 na 88h stelaż ;)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: warto polecić

autor: czesiek1 » 05 gru 2015, 11:25

Uważacie,że do takiego zbiornika konieczny jest dodatkowo stelaż metalowy do zabudowania??? Hmmm...sądziłem,że wystarczy rozsądna szafka z odpowiednich płyt meblowych. Czy to czasami nie nadmiar ostrożności?
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: warto polecić

autor: BRO » 05 gru 2015, 11:45

czesiek1 pisze:Uważacie,że do takiego zbiornika konieczny jest dodatkowo stelaż metalowy do zabudowania??? Hmmm...sądziłem,że wystarczy rozsądna szafka z odpowiednich płyt meblowych. Czy to czasami nie nadmiar ostrożności?

Czesiu, absolutnie wystarczy. Widziałem i 400 na szafkach, ale ... wszystko zalezy co ujmujesz pod rozsądna szafka :D
I albo masz taka szafkę w domu albo nie masz. Jak nie masz, to i tak musisz taka zrobić , najlepiej dedykowaną pod wymiar i akwa.
Wiec wchodzi temat, czy projektowac szafke? Czy stelaz? jaka roznica w kosztach? etc.
300 , na tym co mam w domu pod 112 już bym nie postawił. Tam juz nie moze byc mowy o kołkach zamiast srub, nie moze byc chyba z tylu cienkiej dykty czy wiórowki.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: warto polecić

autor: thaz » 05 gru 2015, 12:11

U mnie prawie 200l stoi na komodzie z Biedry, tylko plecy ma wzmocnione.
Do 300l wystarczy szafka ale nieco solidniejsza.

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości
Reputation System ©'