Pogryziony welon teleskop pomocy!

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: welonka » 14 sie 2015, 13:50

Proszę o pomoc i zrozumienie ponieważ jestem tu nowa a potrzebuje pomocy..
Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o rybki a mój welon został strasznie pogryziony i chce mu pomoc ale nie bardzo wiem jak...
Zacznę od kontkretów:
Akwarium ma 60l
mam tam 3 welony ( w tym 2 teleskopu) i jednego glonojada albinosa, filtr gąbkowy, napowietrzacz , termometr i grzałka woda teraz ma ok 21stopni. grzałka wyłaczona ze względu na upału na dworze...
Rano przed pracą karmiłam moje rybki i nie zauważyłam nic dziwnego w zachowaniu, przyszłam po pracy i mój jeden welon leżał na dnie ledwo oddychający schowany koło roślin i jego śliczny ogon był praktycznie cały postrzępiony same szczątki zostało tak samo płetwa grzbietowa ;( załamałam się bo taką obsadę mam ponad pół roku i zawsze było ok i nie wiem co jest powodem... Biednego welonka zabrałam do innego zbiornika i zapewniłam mu wszystkie możliwe warunki ale wczoraj unosił się w wodzi głową w dól, dziś leży jedynie na dnie. do wody dałam troszkę fioletu aby odkazić ranę. Bardzo się o niego martwię czy mogę mu jakoś pomóc?
ps. dziś zobaczyłam że dwa pozostałe welony są strasznie pobudzone szczególnie srebrny jeden i w koło siebie pływają i przyciskają się do dna mam wrażenie że i one zaczęły ze sobą walczyć co mam robic? :ryba3
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2015, 13:30
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: adams2121 » 14 sie 2015, 14:50

przede wszystkim zmień akwarium na 200 - 300 l bo w takim akwarium powinno się je trzymać minimum. w twoim się męczą(dorastają do 20cm długości ) to po pierwsze, a następnie :
-jak często podmieniasz wodę
-mierzysz parametry wody
-czym filtrujesz wodę -- wysoka nadfiltracja wymagana ze wzgl. na przemianę materii sama gąbka nigdy nie wystarczy - te ryby ogromnie ""wydalają"" i chyba woda ci się skiepściła i pali płetwy
- dlaczego tylko 21 st.???? w akwarium
- jakie masz podłoże
- czym karmisz

im więcej podasz informacji dot. akwarium tym lepiej będzie można ci pomóc ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: welonka » 14 sie 2015, 15:42

mam świadomość że małe akwarium i zamierzam zmienić im w najbliższym msc ze względu na fundusze nie mogłam tego wcześniej zrobić, wodę podmieniam co ok 2 tyg., parametry wody mierzę (specjalnie w sklepie dostałam to tego jakieś listki) , jeśli chodzi o temp tak mi weterynarz powiedział :| podłoże mam z kamyczków drobnych ale nie są ostre bo jak kupowałam zwracałam na to uwagę aby się nie pokaleczyły. Karmie płatkami tetra goldfish
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2015, 13:30
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: adams2121 » 14 sie 2015, 16:08

co z filtrem - sama gąbka ???
dużo za mało aby normalnie żyły
przy przemianie materii u welona i z takim filtrem wychodzi na moje oko co drugi dzień - nie tydzień ;)
czyścisz dno -odmulasz ??

zbrojnikowi jest normalnie zimno przy tej temp.

te ryby nie pasują do siebie
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: miewan » 14 sie 2015, 16:36

Tomek napisał chyba wszystko co złe w Twoim prowadzeniu baniaczka.
Dla odseparowanej rybki dodaj witamin i aquasafe
welonka pisze:woda teraz ma ok 21stopni.

też w to nie wieżę ( nie przy tej pogodzie -> sprawdź termometr), chyba że baniak masz głęboko w piwnicy lub ostro klimatyzowane pomieszczenie, sam na klimie ustawionej na 16 zbijam temperaturę góra do 24 st.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: welonka » 14 sie 2015, 16:57

oprócz tego filtra co mam to nie mam nic dodatkowego. ten filt jest do akwarium o poj 300l wiecej nie powiem bo sie nie znam :(. Dno odmulam. rybka pogryziona zaczeła pomału pływac :) mam jeszcze pytanie kupilam w zoologicznym siatke oddzielającą dla rybek myslałam aby osłabioną rybke dać w akwarium do tej siatki wtedy bedzie bezpieczna aż wyzdrowieje co o tym myslicie? co moge zrobic ze zdrowa agresywna rybka? dziekuje za info :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2015, 13:30
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: marho760816 » 14 sie 2015, 19:33

Welonka...... w jaki sposób udaje Ci się utrzymać temp. 21st. w takie upały? Coś wydaje mi się że masz w zbiorniku dużo większą temperaturę i to może jest powód dziwnych zachowań Twojej obsady.
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: welonka » 14 sie 2015, 19:36

podmieniam im codziennie wodę i dostają kostki z lodem temperatura waha się ale pomieszczenie jest klimatyzowane taka temperature wskazuje mi termometr na akwarium
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 8
Rejestracja: 14 sie 2015, 13:30
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: William » 14 sie 2015, 19:52

Codzienna podmiana wody, kostki lodu i klima... Może termometr wskazuje prawidłowo a parametry wody skaczą jak szalone...

Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Pogryziony welon teleskop pomocy!

autor: miewan » 14 sie 2015, 21:17

Oj welonka to ile jest tych podmian :
welonka pisze:wodę podmieniam co ok 2 tyg.

welonka pisze:podmieniam im codziennie wodę
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
cron
Reputation System ©'