"Słoik" 112 litrów

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: "Słoik" 72 litry

autor: Bieta » 25 mar 2017, 13:38

A na razie moje akwarium pracowe wygląda tak, dupa blada
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: Bieta » 14 lip 2017, 21:44

I właśnie dzisiaj nadszedł czas na całkowity restart pracowego akwarium. Wywaliłam całe podłoże, kamienie 0, 6 - 1,0 cm. Gdzie nigdzie poutykane niebieskie kamienie poszły w odstawkę. Muszle nadmorskie (znalezione nad morzem przez koleżankę) poszły w ciemny kąt. Dałam nowe podłoże granulacji bodajże 2-3mm. Aranżację zrobiłam z korzenia od Misiaka (dzięki Michał), który bardzo pięknie oplotła mchem Aleksandra (dzięki Olu). Ja poukładałam kamienie- zielone otoczaki. Trochę dałam roślin, ale niewiele. Nad wszystkim czuwało oko Bożenki Misiakowej. Dodałam życie w postaci dwóch bystrzyków Amandy i dwóch neonów czerwonych, trzech glonojadów, które nie chcą się rozmnażać. Zostawiłam brudny filtr i 2/3 starej wody. Mam nadzieję, że rybki przeżyją.
Po zalaniu wodą całego zbiornika okazało się, że nie pracuje filtr wewnętrzny. dupa Zostawiłam akwarium bez włącznego filtra. dupa Woda mętna, więc nie robiłam jeszcze zdjęć. dupa Postaram się w poniedziałek wrzucić aktualne foty.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: Bieta » 17 lip 2017, 21:16

Akwarium tydzień pochodzi na starej wodzie i staerym filtrze (mam na myśli tutaj bakterie) i zamierzam z obsady dać 10 sztuk kirysów pigmejów i ze 20 neonów inessa. Pytanie, czy nie za dużo ryb będzie w takim litrażu. I tak wiadomo, że częściowo moga być straty. Nie jestem w stanie zadbać o akwarium pracowe, tak jak domowe. Ale takie coś mi się widzi.
A może jednak zrezygnować w ogóle z neonów inessa i zostawić same kirysy pigmeje w to miejsce. Wtedy dać ich tak ze 20-25 sztuk. Do tego mam krewetki. Poproszę o pomoc w zakresie obsady.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: sadam8806 » 17 lip 2017, 21:21

Woda kranowa? Jakby Ci się chciało raz w tygodniu potachać baniak z RO to można pomyśleć nad pielęgniczkami, agassiza albo kakadu jakieś. Do tego kirysy 6-7 szt żeby je wkurzały. Ładnie kolorowo i ciekawie.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: Bieta » 17 lip 2017, 21:30

Hm, baniak z RO a dokładniej z wodą destylowaną dostępny codziennie przez 6 godzin w pracowni obok. :D
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: sadam8806 » 17 lip 2017, 21:37

No to co tu myśleć :) "Pseudo" BW i jedziesz! :cool Korzonki, piasek, trochę zielska... Proste w obsłudze i fajnie wygląda. Żadnych przycinek, sprzątania wiele nie będzie, tylko raz na 1-2 tydzień wylać wodę i wlać nową :)
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: Bieta » 17 lip 2017, 21:46

Jutro wrzucę aktualne fotki. Przez weekend nie działał filtr i woda była bardzo mętna, nie oczyszczona. Bo jak pisałam wcześnie, jako ż ezmianaiłam całkowicie podłoże, to dałam starą wodę. Roślin troche tam jest, może nie za wiele, ale jest. Jest korzeń opleciony mchem, mikrozorium, kilka sadzonek, valiseneria, żabienica (niewielki gatunek) niewielka ilośc kryptokoryny green, wąkrotka białogłowa. Z tego co pamiętam. Przydałby się jeszcze wątrobowiec.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: Bieta » 18 lip 2017, 20:28

A tak prezentuje się akwarium na chwilę obecną.
Ale być może wkrótce będą już kolejne zmiany- jednak na razie przemilczę o tym. ;) Powiadomię w stosownym czasie. ;)

Chciałam zapytać, jak wygląda zrobiona aranżacja? Coś dodać, odjąć, może zmienić?
Na razie jest dużo kamieni, bo nie tonie korzeń-one go przygniatają. Z czasem ułożę je inaczej.

Cała moja pasja akwarystyczna wykluła się z tego oto baniaka w 2005 roku odkąd to przyszłam tutaj do pracy. Akwarium nie ja zakładałam, ono już było. Ja tylko powoli łykałam bakcyla akwarystycznego, bo teraz to już mam chyba "kota akwarystycznego".
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: sadam8806 » 18 lip 2017, 20:35

Nie myślałaś żeby przykleić jakieś czarne tło? Mech wszystko zarośnie więc spoko.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: "Słoik" 72 litry

autor: Bieta » 18 lip 2017, 20:59

Wcześniej było czarne tło, ale zaczęłyt glony masowo rosnąć. Akwarium stoi od płudniowo-zachodniej strony i słońce jest non stop. Dlatego wertikale , co prawda jasne seledynowe, ale są non stop zasłonięte. Od ponad roku nie ma żadnych glonów.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'