Start zbiornika 112l.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Start zbiornika 112l.

autor: Galen » 13 mar 2017, 19:53

Witam!Dzisiaj się spiąłem i wykonałem wszystkie potrzebna zamówienia do startu akwarium .Paczki dojdą do piątku więc wraz z rozpoczęciem weekendu zakładam swój mniejszy zbiornik .

Dane :
Wymiary zbiornika 80x35x40 akwarium proste
Oświetlenie t5 2x24W
Grzałka 100W Aquael
Filtracja Aquael turbo 2000 + JBL e901 Greenline ( JBL'a całkowicie zapełniam ceramiką , narazie bez matrixa bo za drogi :D )
Podłoże piasek kwarcowy biały/jasny o drobnej granulacji 0,5-1,2
Roślinki zamówione : vallisineria gigantea , żabienica amazońska wysoka ,gałęzatki ,mech Christmass i Flame Moss,limnobium pływające i wgłębki wodne pływające
Nawozy : Kulki JBL +Pałeczki Initial Stick od Tetry , posiadam wszystkie nawozy płynne Carbo,Fe itp.
Akwarium w założeniu będzie dojrzewać ponad miesiąc ale po testach zobaczę kiedy zamknie się cykl w zbiorniku .
Nad Aranżacją pomyślę mam z 10 korzeni: 6 ogromnych (kupowane pod 450l) i 2 średnie,2 mniejsze , niektóre większe potne i pokombinuje plus kilka kamieni otaczaków .
Wyjściowo wleje 100% RO na drugi dzień zmineralizuje wodę i dostosuje parametry pod ryby .

W trakcie i po będę wstawiał zdjęcia.W razie wahań będę skłonny poprosić kogoś o rady ,póki co plan rusza .Pozdrawiam :)
Czyli w skrócie ruszam z skromnym 112l ;( .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: Awokado » 13 mar 2017, 20:11

Elegancko, czytając opis juz myślałem jak to będzie wyglądało. Szczególnie ciekawią mnie te duże korzenie. Masz juz w głowie wstępną obsadę? Filtracja konkretna, jak w rzece :D powodzonka!
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: Galen » 13 mar 2017, 20:39

O obsadzie za bardzo jeszcze nie myślałem ,ale bardzo podobają mi się rodostomusy lecz chyba 80cm dla nich to za mało .Zastanawiam się nad dokupieniem otoczaków ale biotopu rwiącej rzeki raczej nie będzie :D .Ze sprzętu dołożę jeszcze skimmera eheim'a i ewentualnie napowietrzacz ale to chyba będzie już zbędne .

Biotop rwiącej rzeki wykluczają raczej rośliny ( wyższe ) i korzenie.Ryby nad którymi się zastanawiam :kardynałki,bojownik,razbory wszelkiej maści,rodostomusy,pielęgniczki,kiryski,brzanki sumatrzańskie.

Choć tak jak wcześniej wspomniałem dla sumatrów i rodostomusów może być przy krótkie .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: adams2121 » 13 mar 2017, 21:06

Galen pisze:.Zastanawiam się nad dokupieniem otoczaków ale biotopu rwiącej rzeki raczej nie będzie .

Biotop rwiącej rzeki wykluczają raczej rośliny ( wyższe ) i korzenie.
u

Przy tej filtracji - rzeka będzie na bank . ;)
wysokie rośliny pasują najlepiej do rzeki ;)

obejrzyj wątek z moim szkłem 750 - zobaczysz jak długie rośliny płaszcza się i wiruje w nurcie
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: Galen » 13 mar 2017, 21:41

Na pewno zerknę ;p , i mam oto pierwsze pytanie czy na tył nie najgorszym pomysłem były by skały granitowe płaskie stojące /łupek czarny?Nie wiem jak z zatwardzaniem wody przez nie więc prosiłbym tutaj o pomoc .Zależy mi na wodzie około PH 6,8 adekwatnie dostosowane GH i KH.

Dobra kupiłem 10 kg Łupka Czarnego płaskiego i skombinuje jeszcze nurzańca :D
W sumie pomyśle jeszcze nad biotopem rzeki z dużym biegiem .Na dno otoczaki , gałęzatki,mchy i drewno ,na boki i tył łupki (tło czarne)i gdzie nie gdzie wściubienie nurzańca ,zero roślin pływających , duży nurt , ~ph 7,5 i danio bądź też kardynałki .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: Awokado » 14 mar 2017, 00:20

Pomyśl jeszcze nad tym łupkiem. Co prawda nie zmieni Ci parametrów wody, ale pionowe, płaskie łupki poustawiane pod tylna szybą? Widziałeś cos takiego w naturze? Gdybyś ułożył je poziomo ryby miały by miejsca do schowania się w słabszym nurcie.
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: Galen » 15 mar 2017, 21:26

Z łupkami masz racje pomyślę nad rozłożeniem .Przepraszam z góry za późną odpowiedź i małą aktywność w swoim poście ale ostatnio mam dużo pracy i mało czasu :whistle .Wysuwam kolejne pytanie które zależy raczej wg. uznania . Wode RO lepiej mieszać z kranówką czy mineralizować ? Posiadam mineralizator JBL a w dodatku nie wiem jaki ,,syfek'' znajduje się w mojej wodzie wodociągowej .Dzisiaj odebrałem już filtr e901 trochę żałuję że nie zamówiłem e1501 przydałby się jako mechanik do 450 :) .Korzeń zajmuje dużo miejsca jest ładny ale 1/3 zbiornika jest jego więc dla rodostomusów to za mało , te ryby kochają pływać ;( .Odebrałem dziś też pokrywę już założona .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: adams2121 » 15 mar 2017, 21:41

;) To wrzuć foty
obejrzymy :D ;)
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: Galen » 15 mar 2017, 22:02

Jutro na pewno coś wrzucę, zrobię jakieś zdjęcia na dniu po pracy ,po skręceniu szafki która jutro też dojdzie.Szału nie ma ale nad aranżacją można popracować :( .Zanurzyłem właśnie korzenie zajęły całą wannę chyba jest ich ,,ciut'' za dużo będzie zapas :D .Z tego co wiem od sprzedającego on już je moczył i obrabiał , parzył wrzątkiem .Ale i tak zrobię im swoją kwarantanne .Zapomniałem dodać że korzenie mocze w wodze z solą akwarystyczna aby zabić wszelkie drobnoustroje , później dobrze je wypłukam i wymocze w wodzie bez soli .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Start zbiornika 112l.

autor: adams2121 » 16 mar 2017, 08:06

Sól akwarystyczna - droższa wersja niż ze sklepu spożywczego .
Ja kupuję 3 kg za 3 zł - i działa lepiej .
Sól kamienna niejodowana
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'