Akwarium 450l początek.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 27 kwie 2017, 16:31

Każda ryba inaczej znosi - jak pisze ManiaPi .
Prawda - dlatego leczenie w głównym .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 27 kwie 2017, 16:39

Okej w takim razie nie bawię się w przekładanie i zakupuje lek.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 27 kwie 2017, 17:20

Szukaj mlp - chyba zagranicznego - on wydusi wsżystkie nicienie .
Inne odpuść .

Ja bym się tylko upewnił - co leczyć
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: drago » 28 kwie 2017, 23:20

Galen pisze:Kupiłem dzisiaj 7 kosiarek.

No fajoza. A znasz w ogóle wymagania tego gatunku?

Galen pisze:Dzisiaj zauważyłem u 2 sztuk skalara chowających się po kątach przezroczyste ciągnące się odchody,obstawiam na pasożyty wew.Co robić?Odrobaczywiać w akwarium głównym czy pobocznym ?Czym odrobaczywiać?Co robić po odrobaczeniu?Rybki wyglądają na obciążone jakby nie mogły swobodnie pływać ,szybko oddychają...

A kwarantannę znasz?
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 29 kwie 2017, 00:36

drago pisze:
Galen pisze:Kupiłem dzisiaj 7 kosiarek.

No fajoza. A znasz w ogóle wymagania tego gatunku?

Galen pisze:Dzisiaj zauważyłem u 2 sztuk skalara chowających się po kątach przezroczyste ciągnące się odchody,obstawiam na pasożyty wew.Co robić?Odrobaczywiać w akwarium głównym czy pobocznym ?Czym odrobaczywiać?Co robić po odrobaczeniu?Rybki wyglądają na obciążone jakby nie mogły swobodnie pływać ,szybko oddychają...

A kwarantannę znasz?


Cieszę się że się cieszysz :) .Wymagania spełniam ,w innym przypadku nie kupuje ryb.
Kwarantanna będzie od teraz,zgubił pośpiech.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: drago » 29 kwie 2017, 13:09

Ok, to wypisz te wymagania kosiarek.

autor: Galen » 03 kwie 2017, 10:36
Galen pisze:W piątek rozpocząłem ostatnie przygotowania (płukanie piasku,przecieranie szyb ,magazynowanie wody).Obecnie na stan poniedziałku akwarium jest zalane w stanie 2/3.



autor: Galen » 10 kwie 2017, 18:05
Galen pisze:Byłem przed chwilą w zoologicznym można powiedzieć że mam go za rogiem domu dosłownie kilka m ;) kupiłem czarnego komara mrożonego i mrożony wodzień + jeszcze 30ml witaminek dla ryb.Kupiłem również raczej niestety ryby... nie mogłem się powstrzymać (zbyt długo nie miałem czynnego akwarium z nimi :D ).Rybki które zakupiłem to 6xskalar i 15x zwinnnik czerwonoustny .Akwarium chodziło 1 tytdzień i 1 dzień + 2 dni była w nim odstawiana woda bez działania filtracji + w gąbkach juwela są ampułki przyśpieszające dojrzewanie akwarium + wlałem dziś bacto active 30 ml ( będę wlewał 30 ml aż do piątku)


Zgubił pośpiech? Tyle czasu miałeś, i nie miałeś czasu na 30 l akwarium na kwarantannę?
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 29 kwie 2017, 14:17

drago pisze:Ok, to wypisz te wymagania kosiarek.

autor: Galen » 03 kwie 2017, 10:36
Galen pisze:W piątek rozpocząłem ostatnie przygotowania (płukanie piasku,przecieranie szyb ,magazynowanie wody).Obecnie na stan poniedziałku akwarium jest zalane w stanie 2/3.



autor: Galen » 10 kwie 2017, 18:05
Galen pisze:Byłem przed chwilą w zoologicznym można powiedzieć że mam go za rogiem domu dosłownie kilka m ;) kupiłem czarnego komara mrożonego i mrożony wodzień + jeszcze 30ml witaminek dla ryb.Kupiłem również raczej niestety ryby... nie mogłem się powstrzymać (zbyt długo nie miałem czynnego akwarium z nimi :D ).Rybki które zakupiłem to 6xskalar i 15x zwinnnik czerwonoustny .Akwarium chodziło 1 tytdzień i 1 dzień + 2 dni była w nim odstawiana woda bez działania filtracji + w gąbkach juwela są ampułki przyśpieszające dojrzewanie akwarium + wlałem dziś bacto active 30 ml ( będę wlewał 30 ml aż do piątku)


Zgubił pośpiech? Tyle czasu miałeś, i nie miałeś czasu na 30 l akwarium na kwarantannę?


Pragnienie posiadania ryb w akwarium głównym niestety.Tak czy inaczej od teraz kwaranntana będzie już pierwszym punktem aklimatyzacji nowych ryb(chociaż kupować więcej już nie zamierzam). ;)

Nie lubię łączyć ryb z różnych kontynentów,natomiast potrzebowałem pomocy kosiarek , gdzie ja nie sięgnę tam one sięgną.Kosiarki i tak za jakiś czas oddaje,150cm to dla nich minimum ja mam 151 więc jest na styk :) .PH mam w akwarium 6,8 GH4 KH3 więc za twardo na pewno nie jest , pierwszy raz je posiadam a do zakresu z internetu podchodzę z dystansem.Jedynie przeczytałem że dobrze dla nich mieć żwirek ,ja mam piasek ale do tego mam dystans.Lubią silny prąd wody (dobrze się w nim bawią).
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: drago » 30 kwie 2017, 20:10

Galen pisze: Wymagania spełniam ,w innym przypadku nie kupuje ryb.


Galen pisze:Nie lubię łączyć ryb z różnych kontynentów,natomiast potrzebowałem pomocy kosiarek , gdzie ja nie sięgnę tam one sięgną.Kosiarki i tak za jakiś czas oddaje,150cm to dla nich minimum ja mam 151 więc jest na styk :) .


Kupujesz jakieś ryby, po to żeby robiły coś za ciebie i tym spełniasz ich wymagania. I gdzie te spełnione wymagania w tym co opisujesz?
Nie myślałeś nad wydaniem książki na temat potrzeb ryb?

Jakie masz wymiary tego akwarium? To że długość wynosi 150 cm, to jeszcze nie wszystko. Kosiarki to reofile i krenofile, czyli gatunki zasiedlające strumienie i potoki o szybkim i bardzo szybkim nurcie wody. Jako wystrój potrzebują kamienistego podłoża, najlepiej otoczaków oraz czegoś co wywoła nurt wody. Odczyn zasadowy, dobrze natlenioną wodę i często podmienianą. Tylko w takich warunkach czują się dobrze i pokazują swoje naturalne zachowanie.

Tak wygląda ich naturalne środowisko.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Galen pisze:
drago pisze:Zgubił pośpiech? Tyle czasu miałeś, i nie miałeś czasu na 30 l akwarium na kwarantannę?


Pragnienie posiadania ryb w akwarium głównym niestety.Tak czy inaczej od teraz kwaranntana będzie już pierwszym punktem aklimatyzacji nowych ryb(chociaż kupować więcej już nie zamierzam). ;)

Kosiarki i tak za jakiś czas oddaje,

To kwarantanna będzie, czy nic nowego już nie kupujesz? A teraz oddasz komuś zainfekowane ryby.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 05 maja 2017, 14:33

Leki i suplementy doszły (Protosol i CapiSol).Karmić ryby podczas leczenia?Jak długo prowadzić kurację?Jak dlugo ,,trzymać "je w lekarstwie?Leczenie prowadze w akwarium głównym.Pierwsze leci leczenie na wiciowce czyli protosol.
Kiedy zrobić podmianke po leczeniu?Leki nie zachwieją biologii w akwarium ?
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: miewan » 05 maja 2017, 15:33

Galen, to wszystko masz na ulotkach lub pudełku :pach
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1648
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'