Gupiki z krewetkami

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Gupiki z krewetkami

autor: lesnicm » 23 wrz 2017, 07:33

Siema akwarysci, mam pytanie. W moim akwarium, mam około 10 neonków, jednego glonojada, 4 piskorki i około 6 krewetek różnej wielkości największe około 1,5 cm. Myślę o dołożeniu jednej samiczki i dwóch samców gupika. Ci o tym myślicie? Czy gupiki mogą żyć z krewetkami? Słyszałem, że nie bardzo, ale są różne opinie. Pomocy!
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2017, 13:13
Lokalizacja: wielkopolskie
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Gupiki z krewetkami

autor: suzuno » 23 wrz 2017, 09:11

Proszę napisać o wielkości akwarium. Jeśli chodzi o gupiki to po pierwsze odwrotnie czyli 1 samiec na 2 samice ale tu trzeba się liczyć z niekontrolowaną liczbą przychówku. U mnie w ciągu miesiąca z 3 rybek zrobiło się około 30. Po drugie jest zasada, że co rybie wejdzie do pyska to zje. Próbowałam w swoim już nieistniejącym akwarium tego połączenia i z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że głównie samice polowały na krewetki.
  • 1

Pozdrawiamy Hubert i Monika :)
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 13 sie 2016, 13:55
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 64
GG: 13906071

Re: Gupiki z krewetkami

autor: Awokado » 23 wrz 2017, 19:41

Możesz wpuścić same samce gupika. Są ładniejsze od samiczek i nie będzie problemu z młodymi. Dodatkowo zobacz jak wygląda Gupik Endlera. To dosyc drobna ryba i na pewno nie zje krewetki :) Jeszcze inne wyjście, oprócz gupików wpuść kilka większych krewetek może byc to podrośnięta Red Cherry, a jeżeli nie zależy Ci na ich rozmnażaniu to np. krewetki Amano (są większe niż Cherry) :)
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Gupiki z krewetkami

autor: tomekol » 26 wrz 2017, 14:10

W pierwszej kolejności to pytanie jak duże akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2016, 00:15
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Gupiki z krewetkami

autor: adams2121 » 26 wrz 2017, 16:20

tomekol pisze:W pierwszej kolejności to pytanie jak duże akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Dokładnie
Jakie masz akwarium.? Najlepiej jeszcze fotka całości, jakiś opis "technikaliów" ;)
Będzie można więcej podpowiedzieć. ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Gupiki z krewetkami

autor: lesnicm » 18 lut 2018, 19:33

Hejka ,dawno mnie nie bylo ale przy okazji zmienilem zbiornik. Co do tematu. Mam dwa gupiki i stado krewetek ,ogólnie nie wchodzą sobie w drogę, także jestem zadowolony. W między czasie dołożyłem takze ślimaki i jak zobaczycie na zdjęciu mają poukruszane końcówki muszli. Jak to możliwe? Żadnych czynników zewnetrznych. Przez chcwile miałęm atak zwykłych ślimaków ale w miarę sobie poradziłem.
Zbiornik to 128 l
Filtr Aquael 700l/h
Grzałka -temperatura 25,5- 26 stopni
Podmiana wody 30% raz w tygodniu
Gospodarze:
3 kirysy
4 kosiarki
około 10 krewetek cherry
3 ślimaki jabłkowe
2 piskorki
2 gupiki
3 neony
Trochę niestandardowe liczby rybek ,ale większość po prostu przetrwała po chorobie.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2017, 13:13
Lokalizacja: wielkopolskie
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'