Problem w akwarium

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Problem w akwarium

autor: apollo » 09 cze 2019, 16:51

Posiadam akwarium 750l, i odkąd pamiętam mam kosiarki, wycinają wszystkie glony, miałem dawno temu problem z krasnorostami, żeby nie lać chemii kupiłem te ryby, one czyszczą wszystko z glonów. "Kosiarka (Grubowarg Syjamski) - Crossocheilus siamensis. Ryba ta doskonale nadają się do czyszczenia akwarium z glonów pędzelkowatych (zwalcza również glony nitkowate). Skutecznie zbiera je z szyb, korzeni, kamieni oraz liści. Z tego powodu jest bardzo popularna i ceniona przez akwarystów.

https://zapodaj.net/0c29736d6a50d.jpg.html
https://zapodaj.net/5d301a46f0d03.jpg.html
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:02
Lokalizacja: Kankanpaa
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: miewan » 09 cze 2019, 18:02

Definicja.
Szkoda tylko, że brakuje tu najważniejszego - do pewnego wieku i przy małej ilości innego łatwiej dostępnego pokarmu.
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: apollo » 09 cze 2019, 19:13

Ja już je mam około 8 lat i jakoś nadal wszystko czyszczą, nie mam problemu z glonami. Widzę że ludzie wolą glony chemią załatwiać niż w prosty sposób ryby do tego mieć, jedyną chemię co daje do akwarium to jest sól akwarystyczna a akwaria prowadze już od około 20 lat
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:02
Lokalizacja: Kankanpaa
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: miewan » 09 cze 2019, 19:36

To masz farta.
Z praktyki wieloletniej, zresztą nie tylko mojej, stare kosiary prócz nieco zwiększonej natarczywości przestają być wytrwałymi glonozerami
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: adams2121 » 09 cze 2019, 20:12

Chyba że mają wieczny głód. Albo brak zastępczego pokarmu .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: apollo » 09 cze 2019, 21:22

Kosiarki można pomylić z podobnymi rybami, w akwarystycznych sklepach wciskają ludziom co się da, koledze wcisneli małe giętkozęby mówiąc że to kirysy, ryby podobne jak są małe ale ilość wąsów się nie zgadza. Kosiarki są fajnymi rybami, jedzenie dostają a po za tym jedzą glony, u mnie ryby dostają krewetki, serce mielone, ochotki, suche i granulki, no i warzywa a i tak jedzą glony. Tak przy okazji jak pamiętam jak zaczynałem akwarystykę czyli 20 lat tamu nie było testów, chemii, grzałek z termostatem wkręcało się zwykłą żarówke, teraz jak wchodzę do zoologicznego to jak do chemicznego, ja nie używam żadnych testów, żadnej chemii nie leje, starczy patrzeć na wodę zachowanie ryb i rośliny i widać czego im brakuje. Akwarium ma żyć własnym życiem czym wiecej w nim grzebiemy tym gorsze są efekty.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:02
Lokalizacja: Kankanpaa
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: miewan » 09 cze 2019, 22:22

Fakt „wciskania” ryb w zoologikach pozostaje poza sporem, jednak o ile zakup kosiarki fałszywej jest prawdopodobny, to giętkozęba nawet małego trudno pomylić z kirysem.
Tak a’propos to Twoje kosiarki z fotki nie wyglądają jakby miały 8 lat, przy jednak już schyłkowej fazie życia ( do 10 lat) są nieco małe ( do 15 cm), co przy tak karkołomnej diecie ( zwłaszcza mielone serca - gdzie pokarm mięsny powinien stanowić jedynie uzupełnienie a nie podstawę) jest nieco mizerny. Ogólnie wygląd ryby jest też mało geriatryczny, już skalary bardziej wyglądem wskazują starcze mankamenty, choć może to efekt ich skundlenia.
Gratuluję też, że po 20 latach nadal tkwisz w zbiornikach ogólnych mieszając ryby azjatyckie ( tu też zauważyłem gurami ) z SA , nie widzę też w twoim zbiorniku ( po „pionizacji” chwastów) jakiegoś specjalnego „przeciągu”, który jest „szczęściem” dla tych grubowargów.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: Krzych67 » 10 cze 2019, 07:27

apollo pisze:Ja już je mam około 8 lat i jakoś nadal wszystko czyszczą, nie mam problemu z glonami. Widzę że ludzie wolą glony chemią załatwiać niż w prosty sposób ryby do tego mieć, jedyną chemię co daje do akwarium to jest sól akwarystyczna a akwaria prowadze już od około 20 lat


Rybki na fotografii nie mają 8 lat.
Czemu w swoich postach wklejasz opinie zaczerpnięte z internetu? Taka wypowiedź nie budzi zaufania.
  • 0

+ A On nachyliwszy się pisał palcem po ziemi +
Rezydent
 
Posty: 340
Rejestracja: 24 lut 2018, 08:01
Reputacja: 54
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: ManiaPI » 10 cze 2019, 18:26

apollo pisze:Ja już je mam około 8 lat i jakoś nadal wszystko czyszczą, nie mam problemu z glonami. Widzę że ludzie wolą glony chemią załatwiać niż w prosty sposób ryby do tego mieć, jedyną chemię co daje do akwarium to jest sól akwarystyczna a akwaria prowadze już od około 20 lat


fotos średnio wyraźny i mam wrażenie że to nie Crossocheilus siamensis, a już na pewno niezbyt wiekowy
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Problem w akwarium

autor: apollo » 10 cze 2019, 20:15

ManiaPl po czym niby stwierdziłeś że to nie kosiarki? po lini bocznej czy po wąsach których na zdięciu nie widać, a wielkosc oszacowana na podstawie czego? bo żadnej miary ani centymetra nie było, może zostało to przeliczone długość akwarium było odniesieniem to odrazu mówie że ma 2.5m, gratuluje, fakt co akwarysta to inna opinia, nawet nie znacie historii akwarium a już mówicie że mieszam ryby itd, czym karmie, ale nikt sie nie spytał jakie ryby co i jak, serce jest dla jednego gatunku co posiadam, ale fakt wy wiecie lepiej, spadam z tego forum życzę spokojnej wody jak to mówią ...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 6
Rejestracja: 07 cze 2019, 16:02
Lokalizacja: Kankanpaa
Reputacja: 0
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
cron
Reputation System ©'