Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: Kalu90 » 23 paź 2019, 19:33

chodzi mi tylko o dodawanie tych bakteri i które mogłem wybić z cyklu, wymienilem tez gabke do filtra stara wyjolem nowa zalozylem bez namoczenia nowej w zbiorniku podobno tez zrobilem blad ehhh
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 104
Rejestracja: 08 paź 2019, 19:02
Lokalizacja: Kassel
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: Bieta » 23 paź 2019, 19:43

Nie dodawaj nic do akwarium, żadnych preparatów, żadnych bakterii. Nic zupełnie nic, mało tego nie czyść gąbki z filtra. Właśnie w podłożu i gąbce z filtra mnożą się bakterie, niezbędne do akwariowego życia i zakończenia cyklu azotowego. Zapamiętaj sobie dokłądnie: Im mniej wsadzasz łapki do akwarium, tym mniejsze prawdopodobieństwo zakłócenia, narozrabiania w akwarium. To tak jak z przyroda im mniej ingerujesz, tym lepiej.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: Bieta » 23 paź 2019, 19:45

I jeszcze jedno, jeśli są rośliny, to musi być włączony filtr 24/7 dni w tygodniu i konieczne światło do prawidłowego ich wzrostu.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: Kalu90 » 23 paź 2019, 19:50

filtr chodzi 24h n dobe bez przerwy... wymieniam wode i czyszcze odmulaczem dno raz w tyg to wsystko co robie czekam i patrze jak wszystko marnieje :facepalm1
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 104
Rejestracja: 08 paź 2019, 19:02
Lokalizacja: Kassel
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: miewan » 23 paź 2019, 21:03

Na chwilę obecną to jak już sam zauważyłeś dałeś ciała z wymianą gąbki - swoją drogą czemu ?
Zauważ, że moi przedmówcy cisną mantrę - cykl azotowy, to prawda, ale jak policzyłem to te magiczne 6 tygodni już minęło.
Już na początku pytano Cię o pH kranowitu - tej odpowiedzi nie ma, a jeżeli to pH nadal oscyluje koło 8 to może być główny powód padania ryb i marnienia chwastów.
Koniecznie musisz zbić te pH, albo zrezygnować z roślin i ryb z miękkiej wody i zrób sobie tangę ( sparowane muszlowce tu fakultatywne), albo „sulawesi”.
Nie bardzo łapię też odmulanie podłoża ( przy takim czasie odpalenia zbiornika to nieco nadgorliwość), szkoda że odstawiłeś te startery seachema ( a thaz pisał ).
Tak czy inaczej - pytałeś jakie testy - koniecznie kropelkowe na pH i nie ważne czy jbl czy sery, tylko je zrób :
1. Kranowitu
2. W akwarium
3. Odstanej wody wodociągowej
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: Kalu90 » 23 paź 2019, 21:45

Zmienilem gabke bo była do dupa filtr chodzil i pp pewnym czasie cos go mulilo chodzil dwa Max 3 dni i musiałem czyscic gabke zeby znowu dzialal oczywscie w wodzie z akwarium A potem chodzil Ale puszczal po dwie babelki tak jak by się zawiesza w środku byl czysty więc w sklepie mi powiedzieli zeby kupic nowa gabke I wymienic teraz chodzi bez zarzutu... 6 tyg raczej juz minelo, testy tylko paskowe robilem Ale pokazują jak chcą.z kolorem końca nie dojdziesz :( jutra zamowie zestaw jbl testow I poczekam aż przyjdą I zrobię test wody w kranie w akwarium i wodzie odstanej tak jak mówisz.... błąd za bledem gorzej że mną jak z dzieckiem pustak jakich mało :facepalm1 tlumaczyc mi trzeba jak dziecku wybaczcie... A o tej tandze sprawowaniu itd muszę poczytac bo nie wiem o co chodzi
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 104
Rejestracja: 08 paź 2019, 19:02
Lokalizacja: Kassel
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: miewan » 23 paź 2019, 22:12

Że filtr eheima to wiem, ale jaki model - z fotki to Pickup 60 - mało.
Pisałem o rybach - muszlowcach, ale tych które nie tworzą kolonii, tylko pary ( na więcej nie masz miejsca), a zbiornik choć w wystroju surowym będzie żył.
O ile rzeczywiście masz tam tak twardo z wodą.
Jeżeli „kropelki” to potwierdzą, a będziesz chciał „ładniutkie” akwa to celuj w ryby i rośliny z Azji.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: Kalu90 » 24 paź 2019, 21:12

zamowilem juz cała walizke JBL combi set PLUS FE mysle ze mi szybko przyjdzie...
FIltr ogolnie mam dwa eheima pickup 60 i mam jeszcze jeden filt ktory uzywam teraz Aquael Pat Mini Filter do 120L
gabke mam gruba wydaje mi sie że lepiej chodzi....
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 104
Rejestracja: 08 paź 2019, 19:02
Lokalizacja: Kassel
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: miewan » 24 paź 2019, 21:21

Nie obraź się, ale te filterki to zabawki. Ale jeżeli masz oba to podepnij oba.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Swiezak Potrzebuje pomocy akwarium 54 L

autor: Kalu90 » 24 paź 2019, 21:24

Nie obrazam sie w sklepie twierdza ze spokojnie wystarczy jeden... To jaki powinienem miec filtr w moim akwarium? ten patmini aqua za maly czy jak ?
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 104
Rejestracja: 08 paź 2019, 19:02
Lokalizacja: Kassel
Reputacja: 3
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
cron
Reputation System ©'