Zakładanie nowego akwa, obsada.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: slec21 » 18 sty 2020, 15:29

Witam zakupiłem ostatnio akwarium "Diversa Startup 50 LED Expert" o pojemności 37l i zastanawiam się nad jego obsadą. Na pewno znajdzie się w nim bojownik (Betta Imbellis) który aktualnie pływa w akwa typu cube 20l. Do nowego akwa mam zamiar dać filtr zewnętrzy kaskadowy konkretnie upatrzyłem "Aquael Versmax FZN mini". Nowy zbiornik chcę zrobić w stylu Ryuboku. Oczywiście akwarium będzie zarybiane za 2-3 miesiące jak zbiornik mi się ustabilizuje.

Tu dochodzimy do sedna czego i ile mogę dać do tego akwa? Myślałem o niewielkim stadku ok. 10szt. Neon Simulans (Paracheirodon simulans) jednakże mogę mieć problem z utrzymaniem niskiego pH w swoim zbiorniku jako że woda do jakiej mam dostęp ma bardzo wysokie pH i ciężko jest mi je zbić poniżej 7,5.

Następną rybą jaką brałem pod uwagę jest Bystrzyk Amandy (Hyphessobrycon Amandae) też w ilości około 10szt. Znów z tą rybą są problemy jeśli chodzi o pH oraz jedzenie jako że z tego co czytałem podobno nie chcą jeść suchego.

Temperatura w nowym akwa to będzie 28'C ze względu na bojownika. Najchętniej do akwa dał bym małą stadną rybkę która spełni takie kryteria.

Myślałem też o małym stadku kirysów sierpoplamych (Corydoras Hastatus) ~6szt. do stadka neony + bojownik jako ze nie będą raczej wchodzić sobie w drogę:

bojownik powierzchnia

neony toń

kirysek jako ryba denna

jednakże nie wiem czy to nie za dużo jak na taki mały zbiornik. Dlatego chciałbym się zwrócić do was o pomoc w doborze towarzystwa dla mojego bojownika w tym akwarium.


Z góry dziękuję za pomoc :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 15:26
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: Awokado » 18 sty 2020, 15:44

Poszedłbym w kierunku Bystrzyka Amanda, nie wiem skąd się biorą takie dane, że ryba nie chce jeść suchego pokarmu? Tu przecież nie chodzi o preferencje gatunku, tylko o preferencje konkretnego osobnika. Jeden będzie wolał żywy, drugi suchy, a trzeci jeszcze coś innego. Wiem, tez ze ryby można przyzwyczaić do konkretnego pokarmu, wiec przytoczony przez Ciebie argument kwituje uśmiechem. Nie bierz do głowy.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: slec21 » 18 sty 2020, 16:31

Dziękuję za odpowiedź :)

Czyli obsada:

1x bojownik
10x bystrzyk
6x kirysek sierpoplamy
nada się do tego akwa? Dokładne wymiary to 50x25x30

Jeśli tak to czy dodanie 2-3 krewetek amano będzie problemem czy nie?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 15:26
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: gregm » 19 sty 2020, 19:49

Tak się zastanawiam, czy bystrzyki nie będą podgryzać płetw bojownikowi?



Wysłane z mojego BV7000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 sty 2016, 12:35
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 11
GG: 0

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: Windus » 20 sty 2020, 11:33

Witam kolegę z Olsztyna :dobry

Sam zastanawiam się nad takim akwarium. Jakie dajesz podłoże? Jakie chcesz dać rośliny?
Sam bojownik Ci nie wystarczy? W takim litrażu będzie śmigał co całym zbiorniku.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: slec21 » 20 sty 2020, 12:51

Cześć cześć :)

Podłoże to AQUAEL AQUA FLORAN, do tego żwirek czarny frakcja 2-5mm

Rośliny to: mech jawajski, rogatek, eleocharis parvula, lobelia cardinalis, anubias beteri nana i myriophyllum aquaticum, generalnie nie planuję co2, a rośliny przez pierwszy miesiąc dwa chcę intensywnie nawozić dopóki nie wpuszczę ryb żeby się ładnie rozrosły, szukam tez jakieś rośliny nawierzchniowej w aktualnym akwa mam salwinie ale deszczownica ciągle mi ją rozbija i generalnie mało jej już zostało myślałem nad czymś trwalszym.

@gregm

Też o tym słyszałem ale mój bojownik jest krótkopłetwy więc raczej nie powinno być problemów :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 15:26
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: Windus » 20 sty 2020, 14:39

Trochę tych roślin nazbierałeś :)
W jakim sklepie się zaopatrujesz?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: slec21 » 20 sty 2020, 17:47

Allegro :) generalnie brałem szczepionki, a anubias z flowerfish.pl (generalnie jeśli chodzi o bojowniki to polecam, dzięki ich instrukcjom i doradzaniu odratowałem swojego :) )


edit.
No dobra, mała zmiana planów, dzwonili do mnie ze sklepu że nie mają 40l na stanie i czy mogą mi wysłać startup 60 (czyli 54l) 60x30x30
No cóż zgodziłem się :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 15:26
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: Windus » 20 sty 2020, 19:10

Masz zdjęcie tego bojownika?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Zakładanie nowego akwa, obsada.

autor: slec21 » 20 sty 2020, 20:02

Mam :) Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Część roślin powyciągana przez ślimaki :)

edit. znalazłem nawet filmik jak się prezentował przed zakupem:

https://www.youtube.com/watch?v=-cH9xrkdhoI
  • 0

Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 20:40 przez slec21, łącznie zmieniany 1 raz
Nowy na forum
 
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 15:26
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 1
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'