Otoski przestały jeść

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Otoski przestały jeść

autor: przewit » 12 maja 2020, 16:54

Witam mam problem z otoskami. Prszestaly jeść. Siedzą tylko na brzęczyku i nigdzie się nie ruszają. Trwa to około 2 tyg. Wcześniej wszędzie ich było pełno i doskonale mi wszystko czyściły a teraz... Akwarium 66l, obsada 5xneonka, 2x ramurezki, 4x brzanka, 4 otoski i 1 zbrojnik. Ryby żyją w zgodzie, tylko przy karmieniu ramurezki ganiają trochę brzanki, Zbiornik ma 3 mce, regularne podmiany wody, czyszczenie, parametry wody ok przynajmniej wedle testów paskowych tetra test 6w1 no poza KH nie wiem czumu. Jakieś pomysły??
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2020, 16:40
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Otoski przestały jeść

autor: Leszek.G » 12 maja 2020, 18:53

do tak małego akwa z obsady nadają się tylko neonki i otoski - a i to nie za wiele. Resztę oddaj jak najszybciej do większego zbiornika.
...wcześniej... tzn ile dni czy tygodni ?
...regularne.... tzn jakie i co ile ?
może po prostu jest mało tlenu w wodzie i siedzą tam gdzie jest go najwięcej
czym są karmione, jaka jest filtracja, oświetlenie, temp wody ?


ja rozumiem 20 lat temu brak możliwości zdobycia wiedzy internetowej ale jak człowiek chciał to w bibliotece siedział i czytał o podstawowych potrzebach ryb akwariowych, a teraz jak wszystko można bez większego problemu przeczytać bez wychodzenia w domu to nawet k...... a nie zajrzą ....
  • 2

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2018, 08:03
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 66
GG: 0

Re: Otoski przestały jeść

autor: dwojak23 » 12 maja 2020, 20:55

Leszek.G pisze:
ja rozumiem 20 lat temu brak możliwości zdobycia wiedzy internetowej ale jak człowiek chciał to w bibliotece siedział i czytał o podstawowych potrzebach ryb akwariowych, a teraz jak wszystko można bez większego problemu przeczytać bez wychodzenia w domu to nawet k...... a nie zajrzą ....

Święte słowa... Polać temu panu
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

Re: Otoski przestały jeść

autor: thaz » 12 maja 2020, 21:12

Ja w ogóle jestem za tym, żeby wywalać posty tego typu i podobne "czy mój gupik jest w ciąży etc".
Szkoda czasu.
  • 1

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'