Akwarium betonowe zimnowodne 6000 litrów

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Akwarium betonowe zimnowodne 6000 litrów

autor: dawid7979 » 09 cze 2020, 05:40

Cześć

Chciałbym zbudować dość nietypowe akwarium w swoim ogrodzie o wymiarach:
wysokość 170cm od linii ziemi + 100cm w ziemi, czyli łącznie 270cm wysokości
długość: 300cm
szerokość: 100cm

Na przedniej ścianie będą 2-3 okna na szyby ok wymiarach około 80x80cm, a na bocznej ścianie będzię szyba 60x80cm

Mieszkam w UK, zimy mi nie straszne, temperatura rzadko kiedy spada poniżej 0, a jak spadnie (okolo -5) to utrzymuje się przez góra kilka dni.

Cele akwarium:
    - ma być dla ryb zimnowodnych,
    - ma ładnie sie prezentować (wystroj), roślinność, organizmy
    - ryby hodowlane do celów spożywczych
    - ma być też systemem akwaponicznym - hodowla warzyw


Docelowo myślałem o tilapi, gdyż jest to ryba niewybredna, łatwa w hodowli, nie sądzę żebym miał poprzestać tylko na niej i pewnie będą także inne gatunki (ale niekoniecznie do celów kulinarnych :) ).

Wystrój: tylną ścianę chciałbym pokryć kamieniem, korzeniami, roslinnoscią, do tego oświetlenie (LED), na różnych głębokościach myślałem, żeby zrobić półki na roślinność, dno także chciałbym udekorować, oświetlić i zamontować kamerę lub dwie.

Gdzie mogę znaleźć porady nt. konstrukcji takiego zbiornika? Grubość ścian, materiał (murowana czy odlew betonu), uszczelnianie? Przeglądałem forum, było kilka tematów, ale albo zdjęcia wcieło, albo nie było opisu zbyt dokładnego.
pozdrawiam
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2020, 04:38
Lokalizacja: Cardiff
Reputacja: 0
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'