Rozmnażające się gupiki

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Rozmnażające się gupiki

autor: Kasebulg » 07 lis 2020, 21:47

Witam ostatnio moje gupiki się rozmnażają w zastraszającym tępie. Mam akwarium 2 miesiące zaczynałem od 5 gupików (oczywiście były też inne rybki). Miałem 2 samce i 3 samice które zaszły w ciążę urodziło się trochę gupikow przetrwały 3. Samce umarły ale zdążyły zapłodnić znowu samice. Jedna urodziła około 10 przeżyło kilka (nie wiem ile to było tydzień temu i ciężko je policzyć) znowu ta sama dzisiaj urodziła tym razem jakieś 20 i świetnie się chowają. Inne samice wyglądają jakby były w ciąży ale nie rodzą od 1,5 miesiąca. Boję się że nie będę miał miejsca w akwa (Mam 72l) A z innych rybek mam 8x neonków 1x glonojad (jeszcze młody) 2x Kiryski i te gupiki. Proszę o pomoc co mam zrobić z tymi gupikami na 2 akwa nie mam miejsca.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2020, 08:08
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Rozmnażające się gupiki

autor: Inge » 07 lis 2020, 23:21

Jak będzie za dużo możesz próbować sprzedać, ale nie wiem czy ktokolwiek kupi bo większość ma taki problem. Ja mam 112l i ilość sama się ustabilizowała. poza tym 2 rozwiązania:
1. możesz kupić jakiegoś drapieżcę, który będzie ganiał za małymi
2. trzymać tylko jedną płeć
ps. samica może przechowywać mlecz samca w swoim ciele przez dłuższy czas więc nawet bez samców mogą być młode ;p
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:02
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Rozmnażające się gupiki

autor: nsp » 08 lis 2020, 00:13

Tak jak kolega napisał. Musisz ogarnąć jakiegoś "naturalnego wroga", który będzie żywił się narybkiem żyworódek. Oczywiście musi to być ryba/rybki które pasują do tego litrażu.

A z innej beczki. Akwarium za małe na zbrojnika.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Rozmnażające się gupiki

autor: jurkin » 08 lis 2020, 10:22

Jedynym sensownym, moim zdaniem, sposobem w tym litrażu jest pozbycie się samic.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: Rozmnażające się gupiki

autor: pawelek2304 » 08 lis 2020, 22:31

Ja ze sprzedażą nigdy [roblemu nie miałem, tearz sam chętnie bym coś kupił. A ilość sama się wyreguluje, to nie jest tak ze wszysskie się odchowają zresztą z tego co piszesz nawet to wynika(musiało być ich więcej niż kilka sztuk, tylko pewnie zostały zjedzone).
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'