Zdechly kirysek

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Zdechly kirysek

autor: Konrado » 09 lis 2020, 18:10

Czesc. Znalazlem dzisiaj na dnie przy korzeniu poobgryzanego kiryska pstrego. Dziwne :myslec bo nie wiem do konca co moglo go tak poturbowac. Mial zjedzone obie dlugie pletwy i obgryziona pletwe grzbietowa. Widze ze drugi tez juz plywa bez jednej dlugiej pletwy. Obsada oprocz kiryskow to otoski przyujsciowe, neonki innesa, gupiki endlera i 2 helenki (na plage ślimaków) zauwazylem tez dzisiaj ze samice gupika ostro gonią kiryski czy moga byc tak agresywne??
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:04
Lokalizacja: Śląsk
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Zdechly kirysek

autor: adams2121 » 09 lis 2020, 18:24

Ryby mogą podgryzać płetwy innym rybom. Opisz całe akwarium od sprzętu po litraż, obsadę, czas funkcjonowania akwarium, parametry, dosłownie wszystkie informacje dotyczące akwarium -my nie wróżymy z fusów.

Inaczej ciężko ci będzie pomóc.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Zdechly kirysek

autor: nsp » 09 lis 2020, 18:37

adams ja czekam na kryształową kulę, którą zamówiłem na wyprzedaży garażowej wróżek.

Wracając do tematu. Gupiki potrafią być czasami zadziorne i upierdliwe. Przy Endlerkach zauważyłem mała agresję wewnątrz gatunkową i o dziwo wyglądało to tak, że samice z samicami, a samce z samcami robiły bójki i wyścigi po akwarium, co się parę razy skończyło suszoną rybką obok akwarium, albo przysmakiem rybnym dla psa (brak pokrywy)

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Zdechly kirysek

autor: adams2121 » 09 lis 2020, 18:43

Jak już dostaniesz kulę - napisz mi co kupić aby się nie zepsuło zaraz po gwarancji.

Cyrkulator tunze czy eheim ????

Napisz mi po dostawie.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'