Moje akwarium

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Moje akwarium

autor: Betrix » 14 gru 2020, 21:16

Witam wszystkich. Rok temu założyłam synowi akwarium aby pozbyć się kota z jego pokoju. W efekcie kot został a akwarium stoi w moim pokoju. Cały czas mamy te same rybki, kilka dokupiłam. 3 gupiki z młodymi, 3 kiryski, parę neonków, 6 małych danio, ślimak, dwie krewetki filtrujące, dwie malezje.
Akwarium czyściłam latem i na nowe je zapewniłam. Mieszkańcy wrócili na miejsce. Żyją i mają się dobrze. Zniknął na amen glonojad.
Po czasie zaczęłam wkładać rośliny żywe. I się zaczęło. Rosły słabo. Dziś nawaliłam na całego. Próbowałam posadzić kolejna roślinę i niezdarnie rozsypał mi się torf po całym akwarium. Pięknie nie jest ale woda powoli się klaruje.
I mam pytanie: czy przefiltrować i liczyć na łagodny wymiar kary czy muszę cała wodę wymienić i na nowo robić dno w akwarium? Wcześniej miałam tylko żwir, nie planowałam roślinek.
Akwarium 86 litrów.
Pozdrawiam serdecznie
B
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2020, 21:03
Lokalizacja: Lubuskie
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Moje akwarium

autor: duch amazonski » 18 gru 2020, 18:59

Trudno wyrokować co się stanie, mi osobiście by takie "zasyfione" podłoże się nie podobało i bym próbował je "odkurzyć" , ewentualnie restart.
A co to za torf, włóknisty?
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 80
Rejestracja: 03 cze 2019, 18:51
Lokalizacja: LUBLIN
Reputacja: 41
GG: 0

Re: Moje akwarium

autor: AdamN123 » 25 lut 2021, 09:16

proponuję tak kup nowe podłoże możesz także dodać podłoże aktywne i w nie dać rośliny podłoże aktywne najpierw wysypujemy a na to dajemy piach bardzo ważne nie mieszamy!!!!. i także nawóź jak napełnisz na początek potas i carbon.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2021, 16:00
Lokalizacja: wrocław
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'