Podpowiedzi dla nowicjusza

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Podpowiedzi dla nowicjusza

autor: nsp » 08 sty 2021, 11:16

Tarkus72 pisze:To potanienie to mnie raczej nie martwi :D I tak zakładany plan finansowy przekroczyłem o 100%. Doszło CO2, lepsze oświetlenie niż miało być, dodatkowe drobiazgi, teraz ten filtr RO i jakoś tak wyszło. Ale zawsze mi tak wychodzi :D
Pewnie niedługo czekają mnie zakupy środków na glony :D I tak się będzie kręcić.
Dzięki za odpowiedzi.


Ja z upływem lat, stwierdziłem że wolę wydać więcej kasy na akwarium (szkło), czyli im większe tym lepiej, a resztę sprzętu zrobić sam po kosztach. I tak też u siebie w zbiorniku mam filtr, który działa jako mechaniak i biolog, kosztował ok 100 zł, oświetlenie które kosztowało też ok 100 zł (8 modułów LED, bo nie mam roślin). Nie powiem, że nie wydałem kasy na niepotrzebne rzeczy, bo kupiłem pokrywę z oświetleniem, zamiast pustej skorupy, która była dużo tańsza. Kupiłem też filtr wew. który okazał się za słaby. I albo go sprzedam, albo zostawię jako pomoc, bo ma koszyk na ceramikę i zawsze to jakaś pomoc przy awarii obecnego.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Podpowiedzi dla nowicjusza

autor: adams2121 » 08 sty 2021, 14:52

To dopiero początek wydatków.
Zawsze będzie czegoś brakować lub potrzeba będzie.
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Podpowiedzi dla nowicjusza

autor: jurkin » 08 sty 2021, 18:52

nsp pisze:
Tarkus72 pisze:To potanienie to mnie raczej nie martwi :D I tak zakładany plan finansowy przekroczyłem o 100%. Doszło CO2, lepsze oświetlenie niż miało być, dodatkowe drobiazgi, teraz ten filtr RO i jakoś tak wyszło. Ale zawsze mi tak wychodzi :D
Pewnie niedługo czekają mnie zakupy środków na glony :D I tak się będzie kręcić.
Dzięki za odpowiedzi.


Ja z upływem lat, stwierdziłem że wolę wydać więcej kasy na akwarium (szkło), czyli im większe tym lepiej, a resztę sprzętu zrobić sam po kosztach. I tak też u siebie w zbiorniku mam filtr, który działa jako mechaniak i biolog, kosztował ok 100 zł, oświetlenie które kosztowało też ok 100 zł (8 modułów LED, bo nie mam roślin). Nie powiem, że nie wydałem kasy na niepotrzebne rzeczy, bo kupiłem pokrywę z oświetleniem, zamiast pustej skorupy, która była dużo tańsza. Kupiłem też filtr wew. który okazał się za słaby. I albo go sprzedam, albo zostawię jako pomoc, bo ma koszyk na ceramikę i zawsze to jakaś pomoc przy awarii obecnego.

No ale nie każdy chce mieć tylko skalki i ryby, nie mówię że są nie ładne, mają swój urok, ale jeżeli chce się coś więcej to musi kosztować, nie stety, ja przestałem liczyć, i czuję się lepiej :D
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: Podpowiedzi dla nowicjusza

autor: nsp » 10 sty 2021, 02:51

jurkin pisze:
nsp pisze:
Tarkus72 pisze:To potanienie to mnie raczej nie martwi :D I tak zakładany plan finansowy przekroczyłem o 100%. Doszło CO2, lepsze oświetlenie niż miało być, dodatkowe drobiazgi, teraz ten filtr RO i jakoś tak wyszło. Ale zawsze mi tak wychodzi :D
Pewnie niedługo czekają mnie zakupy środków na glony :D I tak się będzie kręcić.
Dzięki za odpowiedzi.

Ja z upływem lat, stwierdziłem że wolę wydać więcej kasy na akwarium (szkło), czyli im większe tym lepiej, a resztę sprzętu zrobić sam po kosztach. I tak też u siebie w zbiorniku mam filtr, który działa jako mechaniak i biolog, kosztował ok 100 zł, oświetlenie które kosztowało też ok 100 zł (8 modułów LED, bo nie mam roślin). Nie powiem, że nie wydałem kasy na niepotrzebne rzeczy, bo kupiłem pokrywę z oświetleniem, zamiast pustej skorupy, która była dużo tańsza. Kupiłem też filtr wew. który okazał się za słaby. I albo go sprzedam, albo zostawię jako pomoc, bo ma koszyk na ceramikę i zawsze to jakaś pomoc przy awarii obecnego.

No ale nie każdy chce mieć tylko skalki i ryby, nie mówię że są nie ładne, mają swój urok, ale jeżeli chce się coś więcej to musi kosztować, nie stety, ja przestałem liczyć, i czuję się lepiej :D


Ale nie widzę problemu, aby zastosować narurowca, lub kasetę, lub HMF w innych akwariach. Akwarystyka nie opiera się na wadliwych kubełkach, a to że Malawiści kombinują z inna filtracją, nie znaczy że nie będzie działać w innych biotopach i akwariach. Wystarczy dostosować moc pompy i przepływ wody, do wymagań danych ryb.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Podpowiedzi dla nowicjusza

autor: duch amazonski » 15 sty 2021, 23:54

Jakbym teraz zaczynał to bym wolał doinwestowane mniejsze akwarium niż duże szkło i bieda sprzęt.

Chyba za małe akwarium by pogodzić kamień z drewnem. Postaw na jedno lub drugie.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 80
Rejestracja: 03 cze 2019, 18:51
Lokalizacja: LUBLIN
Reputacja: 41
GG: 0

Re: Podpowiedzi dla nowicjusza

autor: Tarkus72 » 24 sty 2021, 17:20

No i kosteczka od kilku dni zalana czeka cierpliwie na pierwszych mieszkańców.
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2021, 12:44
Lokalizacja: Wschowa
Reputacja: 1
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości
Reputation System ©'