Filtr RO - prośba o pomoc

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Filtr RO - prośba o pomoc

autor: Tarkus72 » 22 sty 2021, 16:35

Witam.
Może jest na forum ktoś cokolwiek bardziej obeznany ode mnie w filtrach RO i potwierdzi moje domysły.

Otóż zakupiłem w sklepie invital filtr, niestety egzemplarz, który do mnie przyszedł nieco różni się od tego ze zdjęcia, tak samo było w przypadku instrukcji, mało wyraźna i jakby do nieco innego modelu.

Zamontowałem w piwnicy i chciałbym się tylko upewnić czy dobrze się domyślam - czy przefiltrowana woda leci z wężyka zamontowanego na takiej ruchomej części z obwódką niebieską i napisem flow (przepływ) czy z końcówki z czerwoną obwódką dobrze widoczną na poniższym zdjęciu. Woda z końcówki z czerwoną obwódką leci wolniej i podejrzewam że to jest woda przefiltrowana. Mylą mnie jednak kolory tych końcówek bo w podobnych filtrach oznaczenia kolorystyczne były odwrotne.

Wiem, że jestem mało technicznie ogarnięty ale instrukcja była naprawdę koszmarna.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2021, 12:44
Lokalizacja: Wschowa
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Filtr RO - prośba o pomoc

autor: gregm » 22 sty 2021, 20:52

W osmozach na odpadzie wody jest ogranicznik przepływy. Taka grubsza rurka. Ale dla pewności zmierz ph wody na tym czerwonym wężyku.

Wysłane z mojego BV7000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 sty 2016, 12:35
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 11
GG: 0

Re: Filtr RO - prośba o pomoc

autor: Tarkus72 » 22 sty 2021, 22:09

I to by potwierdzało moje podejrzenia :D Odpad jest grubszy i ma jakiś niebieski zaworek. Ale dlaczego odpad zrobili na niebiesko a dobra woda ma końcówkę czerwoną to raczej nigdy nie zrozumiem :D

Do tego dzisiaj w akwarium pojawiły mi się białe pierwotniaki, zaczął szwankować elektrozawór od CO2 i przecieka nowy filtr TETRY, pracujący 5 dni :D A niby z tej nowej serii już nie przeciekających.
Chyba akwarystyka jednak nie dla mnie :D
Mam wrażenie że to wszystko ze mną walczy. Dzisiaj czuję się pokonany :D
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2021, 12:44
Lokalizacja: Wschowa
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Filtr RO - prośba o pomoc

autor: adams2121 » 23 sty 2021, 08:16

Czasem wszystko idzie pod prąd.
Oddaj filtr. Weź inny/innej firmy.
Dziwne - może daltonistą się trafił jak składał filtr.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Filtr RO - prośba o pomoc

autor: gregm » 23 sty 2021, 10:38

To czerwone, to może być zabezpieczenie przeciw wypchnięciu rurki. Zazwyczaj są w kolorze niebieskim.
Co do pierwotniaka, to kilka dni bez światła i sam padnie. Choć są i szybsze sposoby.

Wysłane z mojego BV7000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 59
Rejestracja: 13 sty 2016, 12:35
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 11
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'