Start zbiornika

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Start zbiornika

autor: Gafo » 26 sty 2021, 11:02

Cześć wszystkim, na wstępie powiem ze jestem początkujący i mam wiele pytań :)

Dawno dawno temu interesowałem się akwarystyka ale stanęło na tym ze kupiłem sprzęt, zbiornik 200l i przystosowałem go pod żółwia żółtolicego. Co za tym idzie inne podłoże niż żwir, rośliny czy tez zwierzęta w akwarium były problematyczne bo żółw to taki trochę brudas i dewastator :whistle

Teraz chce zacząć od podstaw przygodę z akwarystyka.
Kupiłem sprzęt i mam nadzieje ze teraz pójdzie to w dobra stronę.

Zbiornik- Juwel Lido 120l 60x40x50
Filtr- Juwel ECCOFLOW 600l/h, w filtrze znajdują się gąbki, porcelana oraz filtr z aktywnym węglem
Grzałka- Juwel Aquaheat 100W
Podłoże - ziemia ogrodowa do kaktusów, wymieszana z keramzytem oraz węglem aktywnym. Na to wszystko dałem wielokrotnie przepłukany piasek przeznaczony do piaskownicy.

Kupiłem tez kamienie lawy wulkanicznej (wizją był skalniak pod którym jest grota w całości porośnięty mchem ale kupiłem zbyt mała ilość mchu) oraz korzeń teoretycznie Red Moor ale przez to ze kupiłem go przez internet był to trochę kot w worku.. Do całości zamówiłem rośliny, miał być zestaw łatwych w utrzymaniu roślin ale teraz już sam nie do końca wiem co to za rośliny.
Dodatkowo w drugim rogu akwarium zrobiłem kryjówkę z kamieni które dostałem w gratisie do lawy wulkanicznej.


Akwarium ma nietypowe wymiary i pomimo tego ze ma 120l nie jest za duże.. Zrobiłem już kilka błędów których jestem świadom ale tez pewnie wiele, których nie jestem i wiem ze wybór tego zbiornika utrudniło mi wiele rzeczy.

Parametry wody:

CI2 - 0,5mg/l
NO3 - 50mg/l
NO2 - 5mg/l
GH*d - 7
KH*d - 6
pH - 6.8
CO2 - 29mg/l
Temp. Wody - 25*C

Akwarium stoi zalane 6 dni. Na korzeniu w 3dniu pojawił się sluzowiec.
4 rośliny obumierają i martwię się ze poziom NO2 jest wysoki.
Na początku woda była mętna teraz trochę się wyklarowała ale jest bardziej zielonkawa niż na początku. Nie wlewalem żadnych bakterii czy tez pożywek.
Chce się dowiedzieć czy robić małe podmianki wody żeby zmniejszyć NO2 czy zostawić i czekać, czy wytworzą się bakterie jeżeli nie dałem im żadnej pożywki oraz czy świecić normalnie 8h czy lepiej krócej.

Pozdrawiam
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2021, 23:03
Lokalizacja: Baden
Reputacja: 0
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'