Obsada w 72 litrach dla początkującego

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: pawlica84 » 07 cze 2021, 19:41

Roślinek mam dużo ,także tu ok będzie. Przepraszam, że tak mecze, ale jestem świeży a chce się jak najwięcej dowiedzieć. To w sumie wyszło by mi 23 rybki wraz z bojownikami. To czemu np. nie można dać po 8 sztuk neonów i Danio i 5 np otoskow. Wyjdzie też 23 z bojownikami. Wszystkie też są małe

Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.
  • 0

Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2021, 05:37
Lokalizacja: Żyrardów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: Bieta » 07 cze 2021, 20:05

Zarówno ryby neony jak i danio, to rybki stadne. Znacznie lepiej czują się w większej grupie. Mało tego, im jest ich więcej (mam na myśli jednego gatunku) tym lepiej się czują. A 8 sztuk, to bardzo małe stadko. Mógłbyś śmiało dać jeden gatunek ryb, ale w ilości nawet 15 sztuk. Ryby będą miały zupełnie inne zachowanie, jeśli jest ich więcej.
  • 0

Ostatnio zmieniony 07 cze 2021, 21:53 przez Bieta, łącznie zmieniany 1 raz
Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: pawlica84 » 07 cze 2021, 21:09

9k to tak zrobię wezmę te 12 albo danio albo neonki i do tego też te otoski w ilości nie wiem 8 sztuk i te moje bojowniki, chyba, że je wymienię na cos innego, jeśli się tak da. Czy np. glonojada nie muszę już brać żadnego? A jeśli chodzi o krewetki Amano czy nie wiem inne jakieś, to jest sens czy to już za dużo?

Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.
  • 0

Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2021, 05:37
Lokalizacja: Żyrardów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: Bieta » 07 cze 2021, 21:54

Przy bojownikach układ 1 samiec i 1 samica, tez nie jest dobry. Zdecydowanie dla ryb lepiej jest mieć 1 samca i 2 samice.
Ale ja bym w Twoim wypadku, jeśli jeszcze chcesz mieć inne gatunki ryb obstawiała za zostawieniem tylko jednego bojownika. I tutaj wybór należy do Ciebie, którego zostawić. Pozostałe dwa bojowniki wymienić na coś innego, cokolwiek, może być i pokarm dla ryb, który zawsze się przyda. A wtedy mógłbyś sobie powiększyć ławicę ryb o kilka sztuk, np w sumie 20 neonów, albo 20 razbor. Albo już jeśli tak bardzo chcesz, to po 15 neonów i 15 razbor. Do tego dodać możesz śmiało 10 otosków.
A co do krewetki Amano, nie wypowiem się, gdyż jej nigdy nie miałam. I pytałeś o ślimaki Helmety- też ich nigdy nie miałam, więc nie wypowiem się na ten temat. Może wypowie się ktoś z forumowiczów, kto je miał u siebie.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'