Obsada w 72 litrach dla początkującego

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: pawlica84 » 06 cze 2021, 06:50

Witam serdecznie. Otóż z synem zakładamy akwarium 72 litry. 60x30 i 40 cm wysokie. Niestety na większe nie mieliśmy miejsca... dlatego chociaż wzięliśmy trochę wyższe.

Akwarium Aquael, filtr Aquael turbo 500 z wkładem biologicznym, grzałka z termostatem z zestawu 100W (Aquael Fix 2).
Jaką można byłoby tu zrobić obsadę?
Generalnie akwarium stoi już 5 dzień. Od wczoraj mamy w spadku 3 rybki, które docelową będą musiały zamieszkać też w tej 72. Co do rybek, to też nie bardzo wiem jakie to są, pisałem o tym w innym temacie http://akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=11&t=7126&view=unread#unread. Chcielibyśmy Neonki innesa. Razbory klinowe, Kiryski spiżowe, jakieś glonojady, może krewetki amano i słyszałem pozytywne rzeczy o ślimakach Military Helmut . Nie wiem tylko jak jest z ilością.... Chciałbym coś z tych w/w rybek dopasować

Akwarium jeszcze będzie dojrzewać, ale zrobiliśmy wszystko raczej jak trzeba, a po dwóch dniach zrobiła się woda trochę mętna, nie taka przejrzysta. Teraz jakby się troszkę poprawiło. Ale czy to znaczy, że na początku może taka być? Jeszcze jakbyście początkującemu podpowiedzieli co do świecenia, mamy też tam roślinki i świecimy 6h na razie, d 14 do 20, czy jest tak ok? Aaa i jeszcze zapomniałem, ale jak ustawić napowietrzanie czy na razie trochę czy niech bąbelkuje sporo?
  • 0

Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2021, 05:37
Lokalizacja: Żyrardów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: Bieta » 06 cze 2021, 21:16

Poczekaj około miesiąca, aż dojrzeje akwarium. Na chwilę obecną nie dokupuj żadnych rybek. Zakupisz je dopiero wtedy, jak już będziesz miał dojrzałe akwarium. Inaczej za chwile będą straty w obsadzie.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: pawlica84 » 06 cze 2021, 21:46

Ok, spokojnie czekam. Chce po prostu się przygotować do powitania nowych mieszkańców. Co do mojej obsady, to jest to dobry pomysł? W jakich ilościach można to konfigurować? Te ryby 3 sztuki co mam, nie wiesz jakie mogą być? A i ta woda powinna się z czasem jeszcze bardziej zrobić przezroczysta?

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2021, 05:37
Lokalizacja: Żyrardów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: Bieta » 07 cze 2021, 11:10

Z czasem akwarium dojrzeje, a woda się wyklaruje.
Te bojowniki, co masz będą atakowały inne rybki, podgryzały płetwy. Neonkom, kiryskom trochę mała długość dna. A poza tym to stadne rybki. Najlepiej się czują, jak jest ich minimum 10-15 sztuk jednego gatunku. A Twoje akwarium jest trochę małe jak na tyle rybek.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: pawlica84 » 07 cze 2021, 12:35

No właśnie tak się zastanawiam. Może do tych 3 bojowników dać kiryski panda np. i Rozbory klinowe? Tylko po ile sztuk?
Gdyby coś zostało jeszcze to może z 5 sztuk czy 4 np. Danio niebiańskie?

Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.
  • 0

Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2021, 05:37
Lokalizacja: Żyrardów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: Bieta » 07 cze 2021, 16:21

Jeśli już chcesz dodać coś do tych rybek które masz, to najładniej wygląda obsada jednogatunkowa. Mam tutaj na myśli albo same neonki, albo same razbory klinowe, albo same kiryski albo same danio niebiańskie. Ale weź pod uwagę to, co Ci pisałam wcześniej. Te rybki które Ci wymieniłam, lubią być stadzie, czyli minimum 10- 15 sztuk jednego gatunku. A masz zbyt małe akwarium na kilka gatunków ryb. A poza tym nie musisz mieć cały czas tej samej obsady ryb. Możesz za jakiś czas zmienić mieszkańców akwarium. A poza tym bojowniki z czasem będą podgryzały rybkom płetwy. Może też być i tak, że zabiją Ci rybkę. Znam ten temat, bo przerabiałam sama. Akwarium jest zbyt małe, zbyt mało kryjówek rybkom. Co innego, gdybyś dysponował większym szkłem, przynajmniej 112 litrów, albo 200 litrowym.
Ale ostateczna decyzja należy do Ciebie.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: pawlica84 » 07 cze 2021, 19:09

Ok. Chyba tak zrobię. Czyli wezmę np. 10 Neonkow lub Danio i te 3 moje bojowniki. Czy do sprzątania mogę wziąć jeszcze np.z 5 otoskow?

Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.
  • 0

Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2021, 05:37
Lokalizacja: Żyrardów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: Bieta » 07 cze 2021, 19:24

Śmiało 5-10 otosków.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: pawlica84 » 07 cze 2021, 19:30

No to super. Czyli 10 Neonkow lub Danio i do tego 3 Bojowniki i jeszcze nawet 10 otoskow? Nie wyjdzie za dużo? One są małych rozmiarów. To chyba nie będzie przerobienia?

Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.
  • 0

Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!
Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 21
Rejestracja: 06 cze 2021, 05:37
Lokalizacja: Żyrardów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Obsada w 72 litrach dla początkującego

autor: Bieta » 07 cze 2021, 19:33

Wszystkie te wyżej wymienione, to małe rybki. Przerybienia to na pewno nie będzie. Daj tylko trochę kryjówek z roślin, żeby przed bojownikami mogły się schować.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'