Białe robaki

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Białe robaki

autor: Mateusz2001 » 09 lip 2021, 17:46

Dziś zauważyłem w rogu szyby białe robaki czy one są szkodliwe, jak się ich pozbyć czy same znikną? Akwarium ma dwa tygodnie.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2021, 17:41
Lokalizacja: Gorlice
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Białe robaki

autor: marcin » 09 lip 2021, 21:12

słabo widać na tym zdjęciu ale wygląda na wypławki , czy same znikną nie sadze pewnie zostały przywleczone na roślinach . Jak się pozbyć ciężko powiedzieć lubią je zjadać niby pawiaki ( pawie oczka ), jest tez proszek no plenaria ale nie działa na wszystkie gatunki wypławek tyle mogę podpowiedzieć od siebie .
może ktoś inny ci jeszcze coś doradzi
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Białe robaki

autor: Bieta » 10 lip 2021, 23:25

Tak, to są wypławki. Miałam u siebie w akwarium dawno temu wypławki. One świadczą o zbyt nadmiernym karmieniu ryb. Postaraj się przez jakiś czas nie karmić ryb wcale. Wtedy głodne ryby potraktują je jak pokarm. Znacznie to zmniejszy populację wypławków. Mogłeś też je przynieść z roślinami, z rybami, itp. Wypławki mogą zjadać ikrę i stanowią zagrożenie dla krewetek, dla młodego narybku. Jest też preparat No Planaria (dostępny na allegro) też skuteczny. Jednak ja zaczęłabym od niekarmienia ryb.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'