Nowy zbiornik

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Nowy zbiornik

autor: Wildrain » 18 gru 2021, 19:37

Witam!
Postanowiłem tutaj zamieszczać wszystko co dotyczy mojego nowego akwarium. Może komuś początkującemu się kiedyś coś przyda, a że i ja sam mam kilka pytań to liczę na waszą pomoc.

Ale najpierw od początku.
Od zawsze marzył mi się większy zbiornik. W końcu podjęłem decyzję o zakupie zbiornika o wymiarach 200x50x60 czyli 600litrów. Zbiornik ma być posadowiony na stelażu z ośmioma regulowanymi nóżkami i obity płytą meblową. Do tego pokrywa z oświetleniem led.
Po długich namysłach padła decyzja o filtracji za pomocą sumpa. Potem przyszło poszukiwanie wykonawcy akwarium. Osobiście chciałem zlecić wykonanie wszystkiego jednej firmie. Rozesłałem więc zapytania do kilku firm. O efektach opowiem w następnym poście
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2021, 18:35
Lokalizacja: Nowa Sól
Reputacja: 2
GG: 0

Re: Nowy zbiornik

autor: Wildrain » 18 gru 2021, 21:59

...... Więc wysłałem zapytania do paru firm. Po czym dostałem oferty od:

1) Myciok
2) Aqua Medic
3) Akwaria.biz
4) Aqua Wojtal Designers
5) Akwarium Szczecin
6) Akwaria.Pro
7) Argus Akwarium

Jak już wyżej napisałem dla mnie ważna była możliwość zamówienia wszystkiego od jednego dostawcy. Stosując to kryterium na placu boju pozostali wykonawcy nr 3,4,6 i 7.
Długo zastanawiałem się nad wyborem . Generalnie każdy oczywiście sam siebie zachwala. Ale w necie mało można znaleźć poleceń tych firm. Każda z tych firm tak naprawdę zlokalizowana jest w innej części Polski. W końcowym etapie rozważałem zamówienie gratów w Argus Akwarium i Akwaria.Pro. Pierwsza jest z Wrocławia a druga z Łomży. Ja mieszkam w pobliżu Zielonej Góry. Wybór wydawałby się przesądzony. Ale.. Po kilku rozmowach stwierdziłem że Pan z Argus traktuje mnie trochę przedmiotowo. Zestaw miał być kompletny z wkładami do sumpa. Na pytanie o szczegóły usłyszałem że to jego tajemnica i że jakby wszystko zdradzał to by nic nie zarobił. Czyli coś na kształt mam 30 lat doświadczenia, będzie Pan zadowolony. Z kolei Pan Marcin z Akwaria.Pro cierpliwie udzielał odpowiedzi na każde pytanie. I to plus kilka poleceń na forum mnie przekonało. Teraz czekam na realizację.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2021, 18:35
Lokalizacja: Nowa Sól
Reputacja: 2
GG: 0

Re: Nowy zbiornik

autor: Wildrain » 18 gru 2021, 22:01

Teraz chciałbym waszej pomocy. Co polecacie jako podkład pod kamienie do akwarium?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 14 paź 2021, 18:35
Lokalizacja: Nowa Sól
Reputacja: 2
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'