60l - czy taka obsada ma sens?

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Re: 60l - czy taka obsada ma sens?

autor: nashaden » 23 paź 2018, 21:55

Seban pisze:Szkła o wymiarach 40x30x40h (48l) zamawiałem z 6mm szkła opti. Na węższej ściance wisiały na nich FZN -3. Na pustej ściance nie zauważyłem ugięcia, na ściance z filtrem było ugięcie około 2-3 mm.


Zaciekawiłeś mnie tematem wyginających się szyb i poszperałem na internecie i pogadałem z paroma znanymi mi wieloletnimi akwarystami. Wychodzi na to, że to normalne zjawisko i dopóty dopóki nie przekracza ono pewnych norm nie ma powodów do zmartwień. Zastanowię się, czy ewentualnie nie wkleić wzdłużnego wzmocnienia na dłuższych szybach. Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2018, 22:01
Lokalizacja: Racibórz
Reputacja: 2
GG: 0

Re: 60l - czy taka obsada ma sens?

autor: jurkin » 24 paź 2018, 06:49

Mój juwel Rio 100x40x40 jest ze szkla 6mm, jak go zalalem to wyglądał jak bańka, niby firmówka i z pełnią jakieś tam normy, wkleilem wzmocnienia wzdłużne i jest prościutki, wygląda zdecydowanie lepiej, a i śpię spokojnie.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: 60l - czy taka obsada ma sens?

autor: adams2121 » 24 paź 2018, 08:51

Co do wyginania się szkła - osobiście wolę zawsze grubsze szkło niż wzmocnienia 300 l mam bez i to najlepsze szkło jakie mam - pełen dostęp i nieograniczony.. niczym
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: 60l - czy taka obsada ma sens?

autor: tai » 27 paź 2018, 13:25

no wlaśnie o to "biega" bez stresu można postawić na narożniku pojemnik z wodą podzas uzupełniania , oprzeć czy wesprzeć na akwa itp,
Natomiast wygięte naprężone szkło wieczny stres, samoistnie się nic nie stanie ale wystarczy czasem zabawka rzucona przez dziecko, przejechanie się autkiem po szybie lub puknięcie przedmiotem i pozamiatane...;)
  • 0

Rebeliant
Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 48
Rejestracja: 07 kwie 2016, 09:28
Lokalizacja: earth
Reputacja: 30
GG: 0

Re: 60l - czy taka obsada ma sens?

autor: nashaden » 02 lis 2018, 00:37

Mały update i pytanie dodatkowe:

Akwarium odebrane. Mam już podłoże (Black Flash 1-3mm, One Stone Nature), termometr i oświetlenie (póki co jeszcze w częściach).

Ale do rzeczy... Postawiłem akwarium tam gdzie będzie docelowo się znajdowało, przymierzyłem profile z oświetlenia i mam wątpliwość co do filtra. Jak pisałem na początku celowałem w Eheim Liberty 130, ale jakoś nie widzę go wiszącego koło profilu z oświetlenia bo będzie to beznadziejnie wyglądać, plus musiałbym pokombinować z oddzieleniem części tafli wody od "wrzutu wody" z filtra, aby rzęsa drobna nie wirowała przez wpadającą wodę. Zacząłem przeglądać informacje o filtrach kubełkowych i mam mętlik w głowie. Ponieważ nie mam możliwości umieszczenia filtra pod akwarium, w grę wchodzą (zgodnie z tym co przeczytałem na necie) jedynie Eheim Classic 150 (lub wyższy) lub Aquael Mini Kani 80 (lub wyższy). Oba są, z powodzeniem, używane przez ludzi piszących na różnorakich forach, stojąc koło akwarium.

Nie wiem na który się zdecydować. POMOCY.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 21 paź 2018, 22:01
Lokalizacja: Racibórz
Reputacja: 2
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'