Obsada do 160l

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Obsada do 160l

autor: Korol » 17 lis 2018, 21:38

Witam. Potrzebuje pomocy w obsadzie baniaka 160l(100x40x40). Jak na razie znajduje się w nim kilka krewetek orange i reszta obsady chciałbym aby z nimi współgrała :) zastanawiałem się nad:
-5 otosków
-30 neon simulans
-4 krewetki gabońskie
-...(brak pomysłu może microrasbora galaxy x15)

Nie mam doświadczenia z krewetkami gabońskimi dlatego pojawia się pytanie... czy takie podłożę/wystrój im będzie odpowiadał oraz czy nie kłócą się z neonami. Poza tym czy przy małych neocardinach te neony to dobry pomysł? Może jakieś inne małe ryby? A jeśli tylko 5x otoski albo kiryski pigmeje oraz te gabońskie to ile maksymalnie takich simulansów mógłbym wpuścić aby wszystkim było dobrze?
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 15:53
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 2
GG: 0

Re: Obsada do 160l

autor: Awokado » 18 lis 2018, 00:26

O krewetkach gabońskich nic Ci nie powiem. Co do neonów to śmiało puszczałbym te 30szt. a nawet więcej. Razbora galaxy? Jak najbardziej! Jeszcze ładniejsza niż neon. Na Twoim miejscu poczekałbym jednak jeszcze trochę z rybami (nie licząc otosów czy kirysów) w akwarium jest jeszcze niewiele roślin i krewetkom (zwłaszcza tym młodym) może nie wystarczyć kryjówek przed rybami, które zawsze chętnie coś upolują. Zadbaj najpierw o kolonię krewetek, a potem dołącz ryby :)

P.S dopiero teraz doczytałem w Twoim drugim temacie, że zbiornik pracuje dopiero od tygodnia, zgadza się?! Skoro tak to tym bardziej odpuść na razie ryby i pozwól akwarium dojrzeć. Mam nadzieję, że krewetki które już wpuściłeś jakoś dadzą radę i nie zawiną przedwcześnie odnóży!
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Obsada do 160l

autor: Korol » 18 lis 2018, 14:13

Krewetki wjechały tydzień po starcie i wszystkie wydają się zadowolone. Plan właśnie jest taki, że krewetki najpierw maja zacząć się mnożyć i znać kryjówki a dopiero potem ryby żeby nawet jak kilka zjedzą to nie będzie to miało wpływu na cała kolonie. A jakieś inne neony niż simulans pozwolą przeżyć krewetkom? Innessa albo czerwone? Czy simulans jednak najbezpieczniejszy? I jeśli już tylko simulans i microrasbora galaxy to ile sztuk optymalnie można wrzucić?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2018, 15:53
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 2
GG: 0

Re: Obsada do 160l

autor: jurkin » 18 lis 2018, 15:33

Pozostał bym przy jednej lawicy w toni, dwie wymieszają się i nie będzie efektu,160 to wcale nie takie duże akwarium, miałem kiedyś plage krewetek z neonami czerwonymi, tylko akwarium było mocno zarośnięte, było dużo kryjuwek gdzie neony nie zapuszczali się.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: Obsada do 160l

autor: Awokado » 18 lis 2018, 21:44

Tez myśle, ze dasz radę utrzymać krewetki z neonami. Na pewno maluchy będą ich posiłkiem ale wszystkich nie wyżrą. Pamiętaj jednak żeby akwarium porządnie dojrzało, bo inaczej zaczną się kłopoty.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'