Skala vs Gurami???

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące gatunków oraz ilości ryb w akwarium

Skala vs Gurami???

autor: Junior » 29 gru 2018, 09:24

Koledzy, nie chodzi o śledztwo, tylko podpowiedź, bo zjawisko b.dziwne. Dziś rano niemiła niespodzianka. Najpiękniejszy samiec Gurami mozaikowych zabity, dziwnie duży brzych i rana na boku. W akwarium poza "parką" skalarów żadnych agresywnych ryb. Gurami mozaikowe, były trzy samce, dwie samice. W ostatnim czasie zauważyłem, że samce Gurami preżą się do siebie, przeganiają, jak i "samica" skalara, gania je na każdym kroku. Czy w nocy skalar mógł zabić mi Gurami??? Po włączeniu światła skalar siedziały w rogu pod filtrem i jak zwykle chwilę im zajęło dojście do siebie, obudznie się. Nie wiem co myśleć? Skalar nigdy wcześniej nie utrzymywał się u mnie długo, nie znam rybki, ale Gurami mozaikowe to moje oczko w głowie. Skalar ok 7 cm (długoć) , młode rybki. :(
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2018, 00:58
Lokalizacja: Niemcy
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Skala vs Gurami???

autor: pawelek2304 » 29 gru 2018, 15:31

Wina skalara odpada! Raz ze za mały a dwa że to raczej spokojne ryby. Obstawiałbym że jeden samiec załatwił drugiego lub z przyczyn zdrowotnych padł.
  • 1

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Re: Skala vs Gurami???

autor: Junior » 29 gru 2018, 18:54

W akwarium włożone dużo pracy i serca. Czysciutkie, zadbane 200 l. Zasugerował się tym, że samica skalara agresywna była tylko do Gurami. Trzeba żyć dalej. Dziękuję za odpowiedź.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2018, 00:58
Lokalizacja: Niemcy
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Skala vs Gurami???

autor: jurkin » 29 gru 2018, 22:29

Gurami samic powinno być więcej niż samców, tak ze trzy na jednego, inaczej samce będą się zabijać o te parę samic.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'