Nowy zbiornik - czekać czy działać?

wszystko o procesach chemicznych i biologicznych w akwarium

Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: Zyzoga » 16 lut 2020, 14:24

Witam serdecznie i proszę o pomoc dla kompletnego laika.

Postanowiłem spróbować swoich sił z akwarystyka j przedwczoraj wystartował mój pierwszy zbiornik i od razu natrafiłem na problem z wodą.

Zbiornik filtr i grzałka które mam to AQUAEL LEDDY SET 60 DAY&NIGHT 60X30X30 54L LED + GRZAŁKA AQUAEL FIX 50w

Na podłoże wykorzystałem kilkukrotnie przeplukany żwirek i podłoże dla roślin Aqua Soil. Korzen i kamienie do ozdoby również były kilkukrotnie myte i plukane.

W akwarium zasadzilem roślinki z tego zestawu https://allegro.pl/oferta/zestaw-latwyc ... e=facebook

PPRECHODZAC DO PYTANIA-PROBLEMU: Woda w akwarium jest mętna jak mleko. Czytałem na forach że to naturalne zjawisko które powinno ustąpić w kilka godzin po zalaniu. Mija druga doba A sytuacja się nie zmienia. Czy w celu wyklarowania wody należy zastosować jakieś środki chemiczne że sklepu zoologicznego? Czy należy się zwyczajnie uzbroić w cierpliwość i poczekać. Ewentualnie jeżeli gdzieś popełniłem błąd to czy wymagany jest restart? Proszę forumowiczow o pomoc , jestem otwarty na krytykę.

Zdjęcia dla zobrazowania: https://drive.google.com/folderview?id= ... Tdinh72cAI
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2020, 14:21
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: tomek62 » 16 lut 2020, 14:56

Ja tam tragedii nie widzę. Filtr 24h, regularne podmiany i obserwacja. Tylko nie jestem pewien czy rośliny uciągną na tym świetle.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 150
Rejestracja: 22 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zawiercie
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: miewan » 16 lut 2020, 14:57

Też nie widzę czegoś niepokojącego - czekaj.
I jak możesz, to wrzucaj foty przez załączniki
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: marcin » 16 lut 2020, 17:47

Jak dobrze widzę to ten żwirek to wygląda mi na bazalt wiec to normalne ile by nie był płukany to zawsze coś zostaje i maci wodę + ta ziemia pod nim coś morze wytraca
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: Zyzoga » 17 lut 2020, 09:32

Ogromnie dziękuję za pomoc!
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2020, 14:21
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: Zyzoga » 18 lut 2020, 09:55

Na innym forum dostałem radę zastosowania środka Tetra Crystal Water. Wlalem do zbiornika dawkę zalecana przez producenta ale nie przyniosło to żadnego efektu. Czy stostoswanie takie środka ma jakikolwiek sens? Ewentualnie czy należy zwiększyć dawkę/powtórzyć zastosowanie?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2020, 14:21
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: adams2121 » 18 lut 2020, 20:18

Odpowiedzi udzieliłeś sobie sam.
Niestety, ale czasem samemu trzeba się przekonać. Ja się nie wypowiem - ponieważ nie stosuje i nie wiem jak on działa.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Nowy zbiornik - czekać czy działać?

autor: bartosz.goralski » 05 mar 2020, 20:43

Jest kilka możliwości. Jeżeli to pierwotniaki to najlepiej lać bakterie, dużo natleniać i najlepiej do filtra dać gęstą watę. U mnie gęsta wata w 24h mocno oczyściła wodę.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2018, 11:35
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'