Duze natlenienie wody???

wszystko o procesach chemicznych i biologicznych w akwarium

Duze natlenienie wody???

autor: Mleko88 » 23 lut 2020, 17:26

Witam...mam bardzo nietypowy problem, ponieważ codziennie wieczorem mój filtr jbl 1901 i skimmer zaczynają pluć powietrzem, jak myślicie może to wynikać z dużej ilości tlenu w wodzie w wyniku mocnej fotosyntezy i w filtrach się jakos wytrąca? Uważam, że jakbym miał nieszczelność w jblu to pluł by cały czas niezależnie od pory dnia, no i sprawa skimmera on też tylko wieczorami świruje...akwarium mocno zarośnięte.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2019, 09:45
Lokalizacja: Radom
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Duze natlenienie wody???

autor: marcin » 23 lut 2020, 18:46

Morze gdzieś łapie ślepe powietrze u mnie czasem skimer się przytyka i łapie powietrze i z filtra słychać jak się zapowietrza i pluje powietrzem .
A jaki to skimer ?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Duze natlenienie wody???

autor: Mleko88 » 23 lut 2020, 19:47

Skimer chińczyk, codziennie rano wymieniam w nim watę ale z czystej ciekawości teraz ja wymienię i sprawdzę, tylko dziwna sprawa, że i kubełek i skimer mniej wiecej o tej samej wieczornej porze zaczynają wypluwać powietrze nie jeat to ogrom powietrza bo z kubła nie slychać jak się mieli powietrze tylko widać z wylotu , że puszcza
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2019, 09:45
Lokalizacja: Radom
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Duze natlenienie wody???

autor: marcin » 23 lut 2020, 20:05

Na to nie wiem , morze ktoś inny znajdzie przyczynę i ci odpowie na twoje pytanie
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Duze natlenienie wody???

autor: Mleko88 » 25 lut 2020, 17:40

Witam ponownie :) sprawa skimmera się wyjaśniła, to sprawka zapchanej waty wykluczałem to bo codziennie rano ja zmieniam ale jednak już na wieczór tak jest zapchana że filterek sie zapowietrza, natomiast z kubłem kombinowałem i mu się przyglądałem i jednak puszcza powietrze cały czas, a nie jak myślałem, że tylko wieczorem, ale jest jedno "ale", jak skręce wypływ conajmniej o połowe jest ok, a jak rozkręce na maxa to puszcza troszke bąbelków co chwile, jakieś sugestie,rady co z tym fantem zrobić?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2019, 09:45
Lokalizacja: Radom
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Duze natlenienie wody???

autor: adams2121 » 25 lut 2020, 18:33

Jeśli puszcza powietrze - to przyczyny mogą być 2:
1- nie jest odpowietrzony poprawnie
2 - łapie lewe powietrze

Spróbuj go rozebrać i przesmarować uszczelki - wszystkie.
Miałem ten model, ale problemów z nim jakichkolwiek. U mnie puszczał tylko dobę po otwarciu. I przypomniała mi się taka sprawa - używasz odpowietrzacza - takie srebrne wystające, kiedyś w 1501 bodajże od niego łapał lewe powietrze.

Jeszcze inna rzecz - sprawdź też po przechyleniu na boki czy się nie wylewa woda spod pokrywy , głowicy.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Duze natlenienie wody???

autor: Mleko88 » 25 lut 2020, 21:22

Przechylałem woda się nie lała, uszczelki wszystkie przesmarowane, gniazdo zaworowe też rozebrałem żeby dostać się do uszczelek, a pompke zaślepiłem tylko że dodatkową uszczelke zrobiłem z gumowej rekawiczki i skleiłem kropelka(fuszerka), dzisiaj wsadziłem całe kolanko zasysu i wydawało mi się, że się poprawiło więc zamieniłem orginalną nakrętke na opaske, narazie puszcza ale może musi sie odpowietrzyć jak nie to spróbuje jeszcze raz uszczelnić ta pompke tylko porzadniej :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2019, 09:45
Lokalizacja: Radom
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'