2 rodzaje żyjątek - martwić się?

Wszystko o chorobach ryb i roślin

2 rodzaje żyjątek - martwić się?

autor: Qbi-Wan » 24 paź 2021, 12:26

Hej, mam dwa akwaria, 25l (1,5 glonojada) i 52l (glonojad i 5 kirysków karłowatych) woda w obu RO 1:1 z kranową, pH około 7,1 25°C
25l: te obłe są dość szybkie, dzisiaj zauważone po raz pierwszy; tylko mrożonki (artemia i ochotka)
52l: te okrągłe, ruch niedostrzegalny, ale raczej się przemieszczają, mają taką skorupkę płaską. O nich piszę raczej przy okazji - są już długo, trochę mi przeszkadzają na szybie; pokarm j.w.
Czym są? Martwić się?
PozdroProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: 2 rodzaje żyjątek - martwić się?

autor: marcin » 24 paź 2021, 20:16

Wygląda mi to na te pierwsze przytulika a te podłużne na wypławki .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: 2 rodzaje żyjątek - martwić się?

autor: Qbi-Wan » 24 paź 2021, 21:00

marcin pisze:Wygląda mi to na te pierwsze przytulika a te podłużne na wypławki .
Właśnie wygooglowałem że większość wypławków jest nieszkodliwa i w pewnych ilościach zawsze występują, o nie nie muszę się martwić? Nie jest ich za dużo? Będzie dietka i częstsze podmianki wody, tyle się dowiedziałem.
A tych drugich mam dużo, co to jest? Pożyteczne to czy tępić?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 51
Rejestracja: 24 lut 2019, 16:40
Lokalizacja: Żalowo koło Cocidotego Zdrój
Reputacja: 6
GG: 0

Re: 2 rodzaje żyjątek - martwić się?

autor: marcin » 25 paź 2021, 19:49

Qbi-Wan pisze:
marcin pisze:Wygląda mi to na te pierwsze przytulika a te podłużne na wypławki .
Właśnie wygooglowałem że większość wypławków jest nieszkodliwa i w pewnych ilościach zawsze występują, o nie nie muszę się martwić? Nie jest ich za dużo? Będzie dietka i częstsze podmianki wody, tyle się dowiedziałem.
A tych drugich mam dużo, co to jest? Pożyteczne to czy tępić?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka


niby jak wypławki wychodzą w dzień na szyby to jest ich już odgromi , polecam sprawdzenie w nocy i zobaczyć ile ich wylezie na szyby

co do przytulików to są jakieś ślimaczki i pojawiają się tez szybko jak zadbasz o czystość i w akwarium to powinny zmniejszyć populacje i czasem mogą same zniknąć , jeśli możesz to zgniataj je i jeśli marz tam małe ryby to posłużą im za mięsny pokarm
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'