Wybarwienie

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Wybarwienie

autor: Mattteusch » 13 lut 2015, 14:50

Witam, mam problem ze swoimi brzankami odeskimi. Kiedy wybierałem je w Kameleonie, wszystkie samce były ładnie wybarwione na czerwono, ale już w woreczku, w drodze do domu zauważyłem, że okropnie zbladły. Po włożeniu ich do akwarium widzę, że 2 czy 3 samce zostały ładne, czerwone, a reszta jest jasnoszara, ledwo widać bladoróżowy ślad po czerwonej wstędze, jaką miały w sklepie. Myślałem, że to problem ze światłem, ale jeżeli to by się potwierdziło, wszystkie byłyby blade, a jednak te 2 czy 3 zostały ładne. Załączam zdjęcie, jak to mniej więcej wygląda.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Liczę na pomoc, z góry dzięki za odpowiedzi
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Wybarwienie

autor: thaz » 13 lut 2015, 14:55

Daj im czas, są prawdopodobnie zestresowane - od hurtowni do sklepu, od sklepu do Ciebie a wszędzie inna woda.
Daj im 2-3 dni na aklimatyzację.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Wybarwienie

autor: Mattteusch » 13 lut 2015, 15:55

Okej, nie wiedzialem ze nastroj rybek wplywa na ich wybarwienie. Dzieki :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Wybarwienie

autor: adams2121 » 13 lut 2015, 16:22

Mam od niedawna paletki - powiem tak chwilowe wahania nastroju na nich widać bardzo wyraźnie,częstotliwość zmian jak i ich charakter - zmiany kolosalne w ciągu chwili z jasnej w ciemną jak i na odwrót , co więcej 4 sztuki są obok siebie i każda ma inną barwę, mimo że to ten sam gatunek

Co do brzanek - po miesiącu ( okres kwarantany) będziesz mógł powiedzieć coś o swoich rybkach, po tym czasie zobaczysz ich prawdziwe kolory, zachowania itp.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Wybarwienie

autor: wisłok » 16 lut 2015, 20:03

Tak jak piszą koledzy trzeba cierpliwości, jednak jeśli ruch wokół akwarium jest duży zadbał bym o ciemne tło akwarium i nieco kryjówek żeby rybki poczuły się pewnie. Jak nabierzesz wprawy przy niektórych gatunkach po kolorze poznasz nawet co rybka "sobie myśli" ;)
Sam zaczynam łapać o co może biegać moim l. oratipinnis, ale to gruba rozkminka bo skubańce nie tylko zmieniają odcienie, ale i barwy, a nawet desenie na ciele i to po kilka razy na minute.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2014, 13:58
Reputacja: 1
GG: 0

Re: Wybarwienie

autor: ManiaPI » 16 lut 2015, 21:37

na wybarwienie wpływa wiele czynników, samopoczucie, warunki wodne, karma, okres tarła, wiek ( dojrzałoścć ryb) etc.. nawet chwilowy nastrój.
żeby eyby pokazały jak wyglądają , trzeba zapewnić dobre warunki i paśnik, no i zadomowienienie w baniaku
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Wybarwienie

autor: Mattteusch » 19 lut 2015, 20:15

Dzięki za rady, dałem do akwarium ciemne tło (najciemniejsze jakie się dało :P ) no i nadal czekam na jakieś kolorki. Z tego co widzę, rybki leżą cały czas przy samym dnie, są blade i jak tylko wchodzę do pokoju, wszystkie z prędkością światła pędzą do kąta waląc przy tym głowami w żwirek :| Ryby są w baniaku tydzień. Ile w przybliżeniu może trwać ten postrach? Co może być tego przyczyną? Czy możliwe, że to od małej wysokości roślin, albo zbyt jasnego podłoża? :<
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Wybarwienie

autor: ManiaPI » 19 lut 2015, 20:22

Mattteusch pisze:Dzięki za rady, dałem do akwarium ciemne tło (najciemniejsze jakie się dało :P ) no i nadal czekam na jakieś kolorki. Z tego co widzę, rybki leżą cały czas przy samym dnie, są blade i jak tylko wchodzę do pokoju, wszystkie z prędkością światła pędzą do kąta waląc przy tym głowami w żwirek :<


zdecydowanie jest coś nie halo, ryby nie powinny leżeć na dnie, jak parametry wody?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Wybarwienie

autor: thaz » 19 lut 2015, 20:27

Faktycznie, coś jest nie tak - napisz coś o akwarium; kiedy założone (zalane), kiedy wpuściłeś ryby, temperatura, filtracja etc.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Wybarwienie

autor: Mattteusch » 19 lut 2015, 20:40

Ojejej przepraszam, ale chyba użyłem niewłaściwych słów, nie mam na myśli że leżą na boku, tylko że jakby w miejscu unoszą się tak z pół centymetra nad dnem :P tzn normalnie pływają, ale tak do około 10 cm od dna, nie wyżej, a jak wejdę do pokoju, to wszystkie szybko gromadzą się w kącie i tam schowane za roślinką unoszą się te 0,5 cm nad dnem i się nie ruszają.
Oto szczegóły:
filtracja: Aquael Fan-1, z dużą gąbką zewnętrzną ( 300 l/h)
grzałka: aquael 75 (już taką miałem, to nie kupowałem mniejszej tylko ustawiam ciut mniej na termostacie)
temperatura w akwarium 23-24 stopnie
akwarium zalane 2.02.15, ryby wpuszczone 12.02.15.
Urządzając to akwarium podążałem za wskazówkami Reya.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'