Leki które warto polecić

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Leki które warto polecić

autor: miewan » 27 gru 2015, 10:09

Wiadomo, że chorą rybą nie wiemy jak diagnozować, jest kilka sytuacji kiedy wiemy że to to np. ospa lub pleśniewka ( i to nie zawsze )
Wiadomo też, że najlepszą metodą jest zapewnienie optymalnych warunków podopiecznym, ale jednak czasami zdarza się :(
Zachęcam więc do dzielenia się wiedzą co Wam pomogło, co użyliście sami, co tylko wydaje się wam godne polecenia, ale nie mieliście okazji ( na szczęście próbować )....i właśnie z tej ostatniej kategorii - może się przyda :

HERBTANA
Ziołowy preparat pozbawiony substancji chemicznych ( nie niszczy koloni bakteryjnych ! ). Stosując ten preparat, akwarium po leczeniu funkcjonuje jak dawniej, nie ma potrzeby stosowania węgla aktywowanego/znacznych podmian/innych absorbentów w celu usunięcia pozostałości chemii i potrzeby zasiedlania filtra i akwarium bakteriami.
Na dolegliwości bakteryjne w akwarium słonowodnym:
- Kulorzęsek (ospa rybia), białe kropki
- Kostioza
- Daktylogyroza (skrzela i skóra)
- Trichodinoza
- Chilodoneloza
- Oodinoza (choroba welwetowa)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Leki które warto polecić

autor: woytek » 27 gru 2015, 10:32

Ciekawy specyfik,może dopisz jak to stosować i gdzie kupić w razie W
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Leki które warto polecić

autor: miewan » 27 gru 2015, 10:55

Wojtuś zaznaczyłem na wstępie, że nie stosowałem go ( już b.długi czas omijają mnie "przykrości" ), sposób użycia jest zapewne na ulotce reklamowej,
to produkt Mikrobe Lift więc może jest w Gabi lub Kameleonie (?), ja trafiłem przeglądając ofertę akwarystycznego24, a zainteresowało mnie jego "ziołowe wykonanie" i to było główną przyczynowością wrzutki na forum.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'