Być może okrzemki.

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Być może okrzemki.

autor: Pszenica » 30 mar 2018, 02:05

Witam.
Mam problem z moim akwarium zostało one założone trochę ponad miesiąc, woda jest krystalicznie czysta i nie była jeszcze ani razu
podmienia.
Wczoraj wróciłem do domu po 10 dniach i zauważyłem taki oto brązowy nalot który znajduje się na przędnej szybie trochę na bocznych na żwirku/kamieniach ale tylko z przodu i na środku oraz na niektórych roślinkach.
Światło jest automatyczne świeci od 10 do 18.
Nie mam żadnych ryb czy krewetek jedynie kilka ślimaków które były nieproszonymi gośćmi.
Rodzina zauważyła ten nalot jakieś 2 dni przed moim przyjazdem.
Zastanawiam się czy nie są to czasem okrzemki.
I tu moje pytanie jak z tym walczyć czy da się z tym walczyć jakieś rady czy sugestie proszę o pomoc.
Mam taki plan alby wyczyścić szyby, wyjąc kamienie polać je raz jeszcze wrzątkiem odmulić dno 20% wody.
Zbiornik ma 125l.
jeżeli coś pominąłem proszę pisać.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:41
Lokalizacja: Salzgitter
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Być może okrzemki.

autor: Rambo » 30 mar 2018, 07:17

Cierpliwie czekać same znikną jak roślinki podrosną i zabiorą im co najlepsze do życia. Szyby przetrzeć jak jest możliwość delikatnie przetrzeć większe liście i ozdoby jak kamienie kryjówki it... i podmianka z 10-15 litrów. Filtr lekko przepłukać w wodzie akwariowej nie z kranu ale w tej akwariowej bo zabijesz bakteria w filtrze. Czyli standardowa tygodniowa obsługa. Akwarium jeszcze sobie dojrzewa.
  • 1

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0

Re: Być może okrzemki.

autor: Pszenica » 30 mar 2018, 15:51

Okej dzięki wielkie za odpowiedz, dziś co zrobiłem to wyczyściłem szyby odmuliłem dno około 20 litrów wody,wyjąłem kamienie oblałem je wrzątkiem i wsadziłem je na swoje miejsce.
Ale własnie podczas mojego wyjazdu zaopatrzyłem się w nawozy firmy Aqua art a dokładnie w Carbo,Ferro+ i K+ i mam pytanie czy wlewać tyle ile jest podane przez producenta czy trochę zwiększyć dawkę aby rośliny zaczęły bardziej iść w gorę,o ile miła by być taka dawka zwiększona>?
Z góry dziękuje za odpowiedz
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2018, 01:41
Lokalizacja: Salzgitter
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Być może okrzemki.

autor: Seban » 30 mar 2018, 19:01

Ja bym jeszcze nie lał. Ale jak chcesz, to na starcie lej pół dawki zalecanej przez producenta. Jak szkło dojrzeje wtedy przejdź na zalecaną dawkę. Oczywiście ilość nawozów zależy od ilości roślin.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'