Problem z rybkami

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Problem z rybkami

autor: Olaola » 24 paź 2018, 11:01

Witam, mam problem z rybkami w akwarium. Co jakiś czas pada rybka. Na chwilę obecną w akwarium są 2 neonki, 3 danio, 2 kiryski, 2 glonojady i grubowarg. Akwarium 65l. Temeratura ok. 23C. Wszystko zaczęło się już jakiś czas temu, ale przejdę od razu do sytuacji w tym tygodniu. Był jeszcze mieczyk i molinezja. Mieczyk zaczął się chować i leżeć na samym dnie na kamyczkach. Chciał niby pływać, ale widać było, że ma problemy. Miał taką czerwoną plamkę lub była to rana przy przedniej płetwie z boku. Domyślam się, że pewnie został zaatakowany przez którąś z ryb. Przenieśliśmy go do drugiego akwarium. Widać było, że chce pływać, ale nie mógł. Poruszał się po samym dnie tak dziwnie bokiem. Na drugi dzień padł. W tym samym czasie zaczęła się dziwnie zachowywać molinezja, która też została juz tylko jedna. Podobne objawy, zaczęła się chować tylko przy powierzchni wody przy filtrze. Brak apetytu. Raz na jakiś czas przepłyneła po akwarium. Miałam wrażenie, że woda ją trochę popycha do tyłu, jak już zaczęła machać płetwą z tyłu, płynęła normalnie. Była troche blada. Dzisiaj rano padła. Po bokach miała siny brzuch. Co to może być ? To już któraś rybka w takim czasie. Chciałam zakupić testy, lecz w zoologiku mi to odradzają. Szkoda mi tych rybek, a nie umiem im pomóc. Podawaliśmy im sól akwarystyczną oraz bactocaps F. Po tym wydawało by się, że już było lepiej. Jedna podmiany wody i znowu ten mieczyk i molinezja. Zainwestować w te testy to może być problem z wodą czy to jakaś choroba ?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2018, 10:18
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problem z rybkami

autor: Misiak » 02 lis 2018, 12:15

Jakoś mi umknął ten temat, przepraszam.

To może być choroba lub woda. Nie da się określić.
Akwarium jest nowe, tzn. świeżo założone czy już jakiś czas działa?
W zoologiku doradca idealny :D
Jak akwarium jest nowe to zdecydowanie testy szczególnie na no3 i no2 żeby sprawdzić czy cykl azotowy już ruszył bo jak nie ruszył to to będzie powodem padania ryb na 99%.

Zdecydowanie podnieś temperaturę w akwarium do minimum 26 stopni.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Problem z rybkami

autor: adams2121 » 02 lis 2018, 14:05

I pozbądź się grubowarga, gdy jest głodny gryzie wszystko w zasięgu pyska.
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'