BOJOWNIK ma białe oko i leży na dnie

Wszystko o chorobach ryb i roślin

BOJOWNIK ma białe oko i leży na dnie

autor: avengedsevenfold » 04 lis 2018, 23:59

Witam,

mam ostatnio problem z moim bojownikiem wspaniałym. Mam go od ponad roku. Raz przechodził na pewno pleśniawkę, którą u niego wyleczyłam Formizolem. Nie jest wyjątkowo ruchliwy, lubi siedzieć przy grzałce, ale na jedzenie zawsze szybko przypływał.

Problem w tym, że ostatnio tylko siedzi przy grzałce, do tego dzisiaj leżał tylko na dnie, w ogóle nie jest chętny do jedzenia. Jest apatyczny. Czasami to się nie rusza i nie wiem, czy nawet oddycha, dopero jak go dotknę to się zaczyna obruszać. Rano czasami jest schowany pod rozłożystą rośliną

Oraz ...

Ostatnio miał jedno oko praktycznie białe. Poszłam do tego samego sklepu, co kupowałam formizol, znowu mi powiedziano, że to rodzaj pleśniawki, więc znowu użyłam formizolu. Trochę podziałał, trochę z zewnątrz oko "ściemniało". Jednak widziałam, że słabo to zeszło. Teraz zauważyłam, że praktycznie oko ma znowu białe. Po miesiącu dałam jeszcze raz ten Formizol i na razie od 1 tygodnia nic się nie zmienia. Zauważyłam też jakieś małe białe kropki tylko na płetwach. Jest on różnokolorowy na płetwach, tak to tułów ma biały, ale zauważyłam też na nim jasnobrązowe akcenty - teraz nie wiem, czy tak miał, czy to jakaś choroba.

Parametry wody, sprawdzałam:
odmieniam wodę co tydzień kranówą, tak z 4 cm, trochę podmieniam z góry i odmulam.


NO3 mg/l - 10-25
NO2 mg/l - 0
GH >7°d
KH -6°d
pH - 7,2-7,6
Cl2 mg/l - 0

Korzystam z pasków JBL EasyTest 6in1
temperatura wody ok 27 stopni
akwarium ma 30l
karmię 2-3 razy dziennie w małych ilościach pokarmem suchym Tropical
Mam w akwarium małego glonojada
Nie wiem, jakie rośliny mam, jeżeli będzie to potrzebne, to mogę wysłać zdjęcie
Roślin od roku nie dodawałam,nie przesadzałam itd. jedyne co to nie używam od jakiegoś czasu węgla dla nich jako nawozu
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2018, 23:57
Lokalizacja: Łódź, Polska
Reputacja: 0
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'