Dziwne zachowanie głupiów - problem z pływaniem

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Dziwne zachowanie głupiów - problem z pływaniem

autor: tuska337@gmail.com » 03 lut 2020, 10:50

Mam akwarium od 4 miesięcy a w nim:
10 Neonków
5 Glupików -samce
3 Otoski
1 mieczyk -samiec
Temp w akwarium: 25 stopni
Wielkość akwarium: 45 l
Podwyższone KH i NO3
Używane środk: AquaSafe, Supervit, Aquacid pH minus, Algen Stoppl General i kulki truflowe do roślin
Choroby które były wyleczone: ospa (bez żadnego zgonu)

Problem:
Miałam Glupiki od początku założenia akwarium po czym kupiłam Mieczyki (2samce) jeden z nich zaczął podgryzać ogon Głupika wyrzuciłam go z akwarium. Biedny Głupik z oberwanym ogonem tak pływał ale zaczął mu odrastać więc myślałam że jest wszystko ok. Wczoraj zauważyłam że coś się z nim dzieje zaczął dziwnie pływać jakby głowa w dół do góry brzuchem za chwilę normalnie aż wieczorem odszedł.
Dzisiaj rano kiedy chciałam je nakarmić zauważyłam że dwa kolejne zaczynają mieć problem z pływaniem pływają bokiem albo u samej góry bądź po dnie mam wrażenie jakby ich obok bladł i był poszarpany czytałam że może to być martwica płetw ale nie mam pewności pozostałe ryby dobrze się czują chociaż u jednego Głupika zauważyłam że górna płetwa jakby się zeschnęła
Proszę pomóżcie mi nie wiem co mam robić mam nie długo akwarium nigdy wcześniej się tym nie zajmowałam może to i głupota ale nie chce zrobić im krzywfy.
Dodam jeszcze że w poniedziałek wymieniałam wodę nie wiem czy nie za dużo ok 50% a wszyscy piszą że 20%
Pomóżcie mi prosze.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2020, 10:07
Lokalizacja: Małopolska
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Dziwne zachowanie głupiów - problem z pływaniem

autor: thaz » 05 lut 2020, 11:56

kulki truflowe
:D

Rób podmiany po ~30% co dwa dni, może się unormuje.

nie chce zrobić im krzywfy

PS. jak piszesz, to błędy są zazwyczaj poprawiane przez komputer - dlaczego z tego nie korzystasz? :)
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Dziwne zachowanie głupiów - problem z pływaniem

autor: Robert J. O. » 05 mar 2020, 11:49

Przydałoby się jakieś zdjęcie. Na podstawie opisu to jakaś infekcja ale trudno stwierdzić jaka.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2019, 21:43
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 7
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'