Kirys pstry biała narośl

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Kirys pstry biała narośl

autor: Danek » 30 wrz 2020, 20:14

Witam. Najpierw kilka danych:
To moje pierwsze akwarium
-54L
-5 typowych roślin że sklepu zoologicznego
-Temp w akwa - 24 st
-Zwykły filtr z napowietrzaczem
-Grzałka
-W akwa 4 krewetki amano, 4 red cherry, kilka ślimaków, zbrojnik, 5 neonkow czerwonych, 4 kiryski pandy i jeden pstry i jeden fantom czarny. Te dwie ostatnie pojedyncze rybki zabrane ze sklepu bo zostały same w 4 szklanych ścianach, wyglądały smutno.
-Po w tygodniach akwarium z samymi roślinami zaczęliśmy klimatyzować i wpuszczać zwierzaki.
-PH wysokie bo 8-9 (tak mi pokazują papierki lakmusowe) dopiero wczoraj ja dostałem i próbuje zbic zbyt wysokie PH.

Do sedna. Ogólnie wszystkie zwierzaki żywe, ruchliwe, jedzą, śpią, żerują, widać, że im dobrze. Tylko ten jeden kirysek pstry od początku był jakiś spokojny, trochę jadł, ale często po prostu leżał na dnie i patrzył, trochę nim bujało jakby prąd wody nim poruszał. Wczoraj wieczorem zauważyłem, że ociera się o korzeń i dostrzegłem ze na grzbiecie między dwoma górnymi płetwami pojawiła się tak jakby taka biała galaretka. Wsadziłem go do osobnego zbiornika i jutro jadę coś kupić. Tylko co?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:58
Lokalizacja: Opole
Reputacja: 0
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'