Leczenie przywr

Wszystko o chorobach ryb i roślin

Leczenie przywr

autor: oska » 18 cze 2021, 09:05

Witam!
Mam niemały problem w akwarium, a mianowicie przywry.
Zakupiłam Morenicol Lernex Pro. Zgodnie z "przepisem na leczenie" przysłanym przez sprzedawcę przed podaniem leku podmieniłam ok.50 % wody i wyczyściłam filtry. Sprzedawca polecił aby ph wynosiło ok 6,5, a temperatura ok 27-28 stopni. Dawka z kolei miała wynosić 10 ml na 100 l. Samo leczenie zaś miało zostać podzielone na dwa etapy.
I etap
Lek podany w 1 i 3 dniu.
Na piąty dzień podmiana 50% czyszczenie filtrów.
Tydzień przerwy
II etap
Powtórka całości

Zgodnie z powyższym, lek został podany w 1 i 3 dniu. Wszystko było ok, przywry zniknęły z ciał rybek, a same rybki przestały się ocierać.
Niestety po podmianie wody, ryb natychmiast zaczęły się ponownie ocierać. Zastanawiam się więc, czy nie podać leku wcześniej aniżeli po tygodniu. Proszę o poradę.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2021, 08:56
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Leczenie przywr

autor: PawelAG » 19 cze 2021, 07:49

U mnie po podmianie wody tez sie ocieraja o rosliny, wczesniej mi ktos pisal, ze jest za duze stezenie no2, u mnie po 2 dniach od podmiany normuje sie dodaje bacto activ, + uzdatniacz z aloesem i wszystko gra. Dosadzilem rosliny problem zniknal calkowicie
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:48
Lokalizacja: Gdynia
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Leczenie przywr

autor: oska » 19 cze 2021, 16:46

Tylko, że przy wcześniejszych podmianach jak ryby były zdrowe nigdy nie ocierały się po podmianie wody. Ich obecne ocieranie to ewidentnie symptom choroby. Wobec czego, zastanawiam się czy lek mógł nie zadziałać tak jak powinien.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2021, 08:56
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'