Problem z rośliną - prośba o pomoc w identyfikacji braków

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

Problem z rośliną - prośba o pomoc w identyfikacji braków

autor: Szymon89 » 10 lut 2023, 06:58

Cześć,
Na wstępie chciałem się przywitać na forum, do tej pory czytelnik ale sytuacja zmusiła mnie do aktywnego udziału w forum.
Mianowicie mam problem z rośliną ze zdjęcia (niestety nie pamiętam jej nazwy) i Kryptokoryną Karbowaną. Na liściach pojawiły się kropki, które po paru dniach się powiększają, i następnie robią się dziury, jakby liść się rozpuszczał w tym miejscu.
Po pierwszych objawach powiedziałbym, że braki potasu ale w testach potas wydaje się w normie.
Akwarium dojrzałe i stabilne, parametry wody identyczne jak z początku stycznia kiedy poprzedni raz mierzyłem wodę, nie było żadnych zmian od dawna, nawet zauważyłem poprawę bo np resztki krasnorostu ze starego korzenia zniknęły całkowicie.
Akwarium ogólne 220l, woda RO + kran, podłoże zwykłe (nie aktywne), suplementacja nawozów do słupa wody + kapsułki pod korzenie, CO2, światło to Chihiros + DIY (w sumie 100w), filtr kubełek Ikola 400 (gąbka góra dół, pomiędzy seachem matrix) + wewnętrzny Aquael Turbo 1500.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc i ewentualne sugestie.

Parametry wody:

No3 20
Po4 1.8
pH 7
Gh 10
Kh 6
K 22
Fe 0.8
Ca 40
Mg 12
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2023, 06:43
Lokalizacja: Śląsk
Reputacja: 0
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'