Akwarium z dużą ilością roślin

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

Akwarium z dużą ilością roślin

autor: adam92 » 07 lut 2019, 15:19

Cześć wszystkim. Bardzo mi się podobają akwaria z dużą ilością roślin i z takimi małymi tęczowymi rybkami. Mam możliwość postawienia dość dużego akwarium, bo około 300-400 litrów. Teraz pytanie do was jak ugryźć temat, bo jestem całkowitym laikiem, a mam zbytnio czasu na zagłębianie się poklei we wszystkie aspekty stworzenia akwarium, nie mniej jednak bardzo chciałbym je mieć. Podpowiecie mi, jakie rybki/zwierzątka oraz rośliny nadają się do takiego typu akwarium...
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2019, 15:15
Lokalizacja: Polska
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Akwarium z dużą ilością roślin

autor: Misiak » 07 lut 2019, 16:32

Do takiego większość ryb już się nadaje. Co do roślin i innych konkretów to już kwestia tego ile masz kasy ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Akwarium z dużą ilością roślin

autor: Awokado » 07 lut 2019, 18:51

Sprecyzuj nieco proszę, czy interesuje Cię akwarium holenderskie czyli takie gdzie przede wszystkim chodzi o pielęgnacje roślin i porastają one cały zbiornik czy jednak o typowe akwarium ze sporą ilością roślin, gdzie jednak nie całe dno pokryte jest florą. Nawiązując do postu Misiaka, musisz pomyśleć czy zainwestować w mocne oświetlenie, CO2 i nawozy do Holendra co wiąże się z większymi kosztami, lub podejść do tematu mniej restrykcyjnie zwłaszcza, że chodzi o 300-400l akwarium, wiec tanio nie będzie :whistle
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Akwarium z dużą ilością roślin

autor: adams2121 » 07 lut 2019, 22:07

Witaj :uklon :dobry

. Teraz pytanie do was jak ugryźć temat, bo jestem całkowitym laikiem, a mam zbytnio czasu na zagłębianie się poklei we wszystkie aspekty stworzenia akwarium, nie mniej jednak bardzo chciałbym je mieć


To Masz czas czy nie ?
Bo to podstawa, zwłaszcza przy Holendrze i pierwszym roku aby chłonąć wiedzę i nauczyć się podstaw do obsługi takiego akwarium .
A potem pilnować tego regularnie, aby kupa kasy nie poszła w kosz .


Druga opcja - znaleźć i zapłacić komuś aby zrobił to za ciebie .a ty będziesz się cieszył widokiem.

Trzecia- masz znajomego, w najbliższej okolicy, który pomoże fizycznie na starcie i krótko po , a ty ogarniesz w tym czasie podstawy .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium z dużą ilością roślin

autor: ManiaPI » 08 lut 2019, 15:41

adam92 pisze:Cześć wszystkim. Bardzo mi się podobają akwaria z dużą ilością roślin i z takimi małymi tęczowymi rybkami.

małe tęczowe rybki...
adam92 pisze:Teraz pytanie do was jak ugryźć temat, bo jestem całkowitym laikiem, a mam zbytnio czasu na zagłębianie się poklei we wszystkie aspekty stworzenia akwarium, nie mniej jednak bardzo chciałbym je mieć.

Skoro nie masz czasu to daj sobie spokój.
Roślinniak to szeroki temat, holender, zbiornik w stylu "nature" etc..
Ładny roślinniak to mnóstwo pracy, w związku z nawożeniem dla zadbanego roślinniaka, sporym, może też oznaczać sporo kłopotów.
Sam dobór podłoża , światła roślin i nawożenia to temat na "doktoryzację". A utrzymanie dobrej kondycji roślin i balansu zbiornika to wyzwanie dla doświadczonych praktyków.
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'