co się dzieje?

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

co się dzieje?

autor: Simmi123 » 03 gru 2019, 13:12

Witam,
Jak już wcześniej mówiłem jestem początkujący dlatego nie mam pojęcia co z tym zrobić i jak to rozumieć. Ewidentnie coś jest nie tak. Problem nie jest jakiś nagły a zmiany które się pojawiają idą bardzo powoli. Zaczęło się od samych końcówek i myślałem że tak być musi jednak teraz problem dotyka coraz to większej liczby liści. Przypadłość ta nie dotyczy łodygowców, które jednak też chyba cierpią ale w ich przypadku objawia się to gniciem oraz łamliwością samej łodygi.

Nie stosuje CO2, 260litrów,
światła około 0,5W/L,
nie nawożę,
podłoże ziemia ogrodowa
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:27
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 3
GG: 0

Re: co się dzieje?

autor: jurkin » 03 gru 2019, 14:38

Jeżeli to dzieje się ze starymi liśćmi (te które były posadzone) to normalne, roślina musi zaadaptować się do nowych warunków. Wypuści nowe, które nie koniecznie będą przypominać te stare.
  • 2

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: co się dzieje?

autor: dwojak23 » 03 gru 2019, 20:48

Zabienice tak niestety mają. Miałem u siebie dwa gatunki i zanim ruszyły nowe liście to stare rozpadły się i zgniły. Obcinaj je jak będą w nieciekawym stanie i cierpliwie czekaj. Tak Jam jurkin pisał nowe liście mogą rozbić się od tych na zdjęciach ;) ;)
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

Re: co się dzieje?

autor: Simmi123 » 04 gru 2019, 11:10

jurkin pisze:Jeżeli to dzieje się ze starymi liśćmi (te które były posadzone) to normalne, roślina musi zaadaptować się do nowych warunków. Wypuści nowe, które nie koniecznie będą przypominać te stare.


oślina posadzona jako najstarsza. generalnie starych liści już nie ma. To wszystko "nowe". Jedną z tych żabienic niedawno przesadzałem do układ korzeniowy jest już mega rozrośnięty więc na pewno nie jest to spowodowane"nowością".

Jakby jeszcze ktoś się mógł wypowiedzieć na temat tych łamliwych/gnijących łodyg?
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:27
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 3
GG: 0

Re: co się dzieje?

autor: knezmej » 04 gru 2019, 23:13

U mnie żabienice kwitnąco chwaściły się ale nie lubiły przesadzenia, zwłaszcza jak korzenie się im wywijały. Skracałem im przy przesadzaniu system korzeniowy trochę. Starsze liście tak traciły ale puszczały mnóstwo nowych więc się nie przejmowałem odrywając im stare by zrobić miejsce nowym.
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2015, 11:13
Lokalizacja: Lublin
Reputacja: 14
GG: 0

Re: co się dzieje?

autor: Simmi123 » 05 gru 2019, 09:41

u mnie też żabienica "chwaści kwitnąco". Zwyczajnie się martwiłem bo do tej pory nie miałem tego problemu jednak mnie uspokoiliście. wczoraj rano wyciąłem wszystkie przygnite liście a już wieczorem wszystkie puściły po 2-3 nowe liście co chyba świadczy o dobrym samopoczuciu bo zawsze wyskakiwały pojedynczo.

Dalej pozostaje nierozwikłana zagadka gnijących przy podłożu łodyg hygrophila difformis
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 23
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:27
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 3
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'