Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: Dagmaraa » 27 sie 2020, 12:46

Witam, mam problem z roślinami w moim akwarium. Za każdym razem gdy zakupie roślinę to niestety nie przeżywa, w zbiorniku mam ok 16 centymetrowego zbrojnika, który "wiesza się" na roślinach i wyrywa je z ziemi. Jestem też początkująca, możliwe że nie spełniam warunków dla rosliń, co chciałabym zmienić . Aktualnie w akwarium mam tylko moczarke. Prosiłbym o pomoc, polecenie jakichś roślin które się utrzymają u mnie.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2020, 12:34
Lokalizacja: Zielona Góra
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: nsp » 27 sie 2020, 13:35

Witaj. Podaj więcej info o akwarium. Zdjęcie też by pomogło. Widząc mniej więcej akwarium, można by było poradzić jakieś większe, mocniejsze rośliny, ale też z głową, aby pasowały do całości.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: Dagmaraa » 27 sie 2020, 20:35

Aktualnie mam akwarium 72l, znajduje sie tam tylko moczarka, która jest tez łamana i wyciągania ze żwirku przez glonojada. Więc można powiedzieć ze akwarium jest praktycznie puste.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2020, 12:34
Lokalizacja: Zielona Góra
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: nsp » 27 sie 2020, 20:55

Z tego co pamiętam to akwarium za małe na zbrojnika. W dalszym ciągu nie podałaś wymiarów akwarium. Druga sprawa, jakieś korzeń lub coś jest w zbiorniku? Zbrojniki lubią sobie "siedzieć" na korzeniach. Być może, że źle się czuje w tym akwarium, nie ma kryjówki temu łapie się wszystkiego. Napisz co jeszcze pływa tam oprócz zbrojnika.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: jurkin » 28 sie 2020, 06:40

nsp pisze:Zbrojniki lubią sobie "siedzieć" na korzeniach


Nie lubią, tylko ich jedzą, korzeń w akwarium ze zbrojnikami jest nie zbędny dla prawiblowego działanie ich układu pokarmowego.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: Dagmaraa » 28 sie 2020, 13:46

Wymiary sa standardowe 60/40/30, w akwarium pływa 5 brzanek, 5 żałobniczek, 2 kiryski oraz 2 zbrojniki.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2020, 12:34
Lokalizacja: Zielona Góra
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: nsp » 28 sie 2020, 13:53

Akwarium stanowczo za małe na jednego zbrojnika, nie mówiąc o dwóch. Zbrojnik niebieski, który uchodzi za najmniejszego przedstawiciela zbrojnikowatych, potrzebuje minimum 112L. Poszukaj nowego domu tym zwierzakom, one teraz po prostu się męczą.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: Dagmaraa » 28 sie 2020, 14:03

Znajdę im lepszy dom, skoro u mnie sie męczą. Ale chciałabym wrócić już do tematu roślin, z którymi u mnie krucho. Nie chce zakupywać sztucznych. Chciałabym takie które utrzymają się u mnie, mało wymagające, którym jako amator i początkujący podołam.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2020, 12:34
Lokalizacja: Zielona Góra
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: nsp » 28 sie 2020, 14:15

Zawsze możesz im kupić nowy, większy dom :) Czyli nowe akwarium :D

Co do roślin. Jakie podłoże, jakie światło?
Mało wymagające rośliny to:
Eleocharis parvula
Hygrophila polysperma sunset
Limnophila sessiliflora
Bacopa caroliniana
Rotala rotundifolia colorata
Vallisneria spiralis
Sagittaria subulata

Planowałem dać te roślinki do swojego akwarium, które miało być postawione na ziemi ogrodowej, ale zmieniła mi się koncepcja. Są to rośliny szybko rosnące. Do tego zestawu możesz dorzucić jakieś Kryptokoryny, Anubiasy przytwierdzone do korzenia, lub jakiegoś kamienia.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 184
Rejestracja: 04 sie 2020, 20:57
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Problemy z roślinami/rośliny dla początkujących

autor: Dagmaraa » 28 sie 2020, 15:14

Mogłabym kupić większy zbiornik, ale wole na razie mniejszy litraż ze względu na np. problemy takie jak te z roślinami. Czy też ze względu ze to moje pierwsze akwarium. Bardzo dziękuję za pomoc, poszukam tych roślin. A mojemu zbrojnikowi poszukam dobrego, nowego domu u innej osoby. :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2020, 12:34
Lokalizacja: Zielona Góra
Reputacja: 0
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'