Lophiobagrus cyclurus

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: miewan » 19 lip 2014, 21:20

Obsada uzupełniona o dwa duże ( rozmiar prawie nominalny)"kakaowe" egzemplarze w tym 100% samica napakowana ikrą jak puszka kawioru :taniec1:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: miewan » 29 lip 2014, 20:46

Z cyklu obalamy mity:
◆ trujący śluz - raczej mało prawdopodobne, widziałem wspólne żerowanie petricolami i przepychanki z nimi do robali, jak też "terytorialne sprzeczki" z alto gdy te "leciały z mordą", w żadnym z tych przypadków nie było widać dyskomfortu tych ryb w zetknięciu z ciałem małego bagra.
◆płochliwość - większa niż u synodontów, ale są u mnie znacznie krócej. Można je zobaczyć nie tylko w czasie podawania pokarmu, ale też w czasie "aktywności dziennej" zbiornika , co prawda nie są to grupowe pokazy synchroniczne ani też taniec parami, a raczej solówki, jednak daleko im do skrytości phyllonemusów.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: dabek89 » 13 sie 2014, 21:44

tez chce takie:P mam akwa 200L. obsada 6x lap.caudo i 3 alt.shell:P
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2014, 21:39
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: miewan » 13 sie 2014, 22:07

Alto nie obroni swoich młodych,
Caudo to większy rozbójnik, ale też może mieć problem z odchowem, zwłaszcza po nocnym żerowaniu minibagrów, a taki "treściwy" pokarm wyśledzą ino świst.
Pamiętaj też, że jednak jest fama trującego śluzu cyclurusów co może (?) stanowić jakieś zagrożenie dla ofenzywno-defenzywnego dość agresywnego lamprologusa.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: miewan » 20 sie 2014, 12:06

Wczoraj nieplanowanie miałem możliwość obejrzenia całej mojej 5 byczogłowów.
Po ponad godzinie od wygaśnięcia głównego oświetlenia baniaka, zapaliłem na chwilę lampkę nocną obok akwa i tak zostałem na ponad pół godziny z nosem "w baniaku" ( dłużej nie dałem rady).
O ile "wypchanie" brzucha może być tu wyznacznikiem płci to mam 2 samice i 3 samce. Po około m-cu (1,5 przy pierwszej 3) wzrost ryb się w miarę wyrównał.
Na wczoraj nie było widać żadnej agresji wewnątrz i zewnątrzgatunkowej, jak też "migdalenia" gatunkowego.
Ryby sprawiały wrażenie jakby spuszczonych z uwięzi.
Pływają naprawdę szybko a nawet bardzo szybko są zaskakująco zwrotne, zmiany kierunku w mgnieniu, wczoraj były standardem.
Do tej pory byłem przeświadczony, że to callochromisy miały ADHD myliłem się, tak dynamicznych ryb jak cyclurusy nie widziałem jeszcze chyba nigdy ( mam nadzieję, że nie będę musiał ich odławiać).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: miewan » 23 wrz 2014, 16:18

Mordunia z wąsami
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: miewan » 23 lis 2014, 13:06

Trochę czasu minęło.
Jeżeli chodzi o "wzrost" to cała piątka jest równa, wśród nich dwie są ciemniejsze i mają chronicznie wypchane brzuszki niczym dzieci z ichhaimatu ale też mają czarne wąsy, reszta ma te wąsy białe, inaczej są też umiejscowione ich oczy, są bardziej przesunięte ku górze (?) i bardziej centralne.
W zachowaniach nie ma już jednak różnic. Patrolowanie jednak bardziej indywidualne, jeżeli parami to zawsze jedną z pary jest wypchonobrzucha a drugą jaśniejsza (też wąsami). Nie widziałem pary stworzonej z takich samych ryb. Pływania w grupie nie ma. Stanowiska okazjonalnie w muszlach lub pod kamieniami, ale nie skupiają się w kryjówkach. Aktywność niestety nocna, choć bez względu na porę dnia wychodzą do żarcia, thypusy nadal utrzymują pozycję lidera tajemniczości, intermediata jest widoczny i niekoniecznie incydentalnie.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: ManiaPI » 23 lis 2014, 16:24

ponieważ zaintrygował mnie Twój opis ,ale fotki nie dały żadnych odpowiedzi na temat wyglądu poszukałem i wstawiam jedno które ilustruje "urodę" podopiecznych :smiech4:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: miewan » 23 lis 2014, 16:30

I czy tych mord nie można pokochać :love2:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus cyclurus

autor: adams2121 » 23 lis 2014, 16:40

:smiech4: :lolz1:
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'