[98L] Mała Biała

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 13 sie 2015, 21:17

No i sie doigralem! ;D
Razem ze startem i ekipą sraczy wrzuciłem do akwa 4 (słownie 4 Świderki).
Dziś mam plage ;D

na swidra Helenka?
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: adams2121 » 13 sie 2015, 21:43

Poradzi - bez problemu , u mnie walczy- naliczyłem ok 50 szt naraz więc może być ich ????? Natomiast potrzeba im czasu i to sporo
świder rozmnaża się chyba szybciej

Helena + odłow i można kontrolować ich populację
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: KODI » 14 sie 2015, 07:28

Tylko w Twoim wypadku, helenka nie jest taka oczywista. Jak źle trafisz, to większość Ci zdechnie. Tzn, że helena źle znosi zmianę parametrów twardości wody. Najlepiej nabyć ślimaka od kogoś, kto je rozmnożył na twardej wodzie. Lub nabyć zupełnie maciupcie. Te mają większą szansę na aklimatyzację i późniejszy rozród.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 14 sie 2015, 08:17

Generalnie z heleną jest tak - jak będzie polować to będzie to robić, jak nie to nie - w moim przypadku na świderki nie polowała ( ale nigdy nie miałem tak "wypasionych" jak adams), może to wynikać z "zakodowania" na kształt muszli.
Z uwagi na fakt, że Melanoides tuberculata w naturze występuje w zwrotnikowej Afryce, Azjii Południowej, Hawajach i Polinezji, a Anentome Helena - głównie w Indonezji, Malezji i Tajlandi to tłucze ślimole o lewoskrętnej spiralnej muszli ( w naturze głównie Biomphalaria glabrata z rodziny zatoczkowatych i jak "nasz" zatoczek wyglądającą ), a świder ma muszlę prawoskrętnie podłużnie spiralną więc też brak wzorca z Vaterlandu i pomijanie jako żywność.
Najlepiej jest więc zopatrzyć się w helenki od kogoś u kogo świder był jej spécialité de la maison.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: adams2121 » 14 sie 2015, 15:02

do niedawna też twierdziłem że moje heleny nie jedzą tuberculatów - aż naocznie nie zobaczyłem całego procesu, wcinania i opróżniania muszli świdra przez helenę. u mnie na pewno się rozmnożyły - kupiłem 5-10 szt a mam ich myślę ok 100 ;)

aby zaczęła polować trzeba je przygłodzić ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 14 sie 2015, 16:59

87 tyle dziś zdjalem Świderkow z kamieni w Białej Małej. Ale to jeszce nie koniec ;)
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Powiem tak, do Małej wziąłem kilka swidrow z badyli. I tam generalnie problemu nie mam z nimi. Bo grasuje tam kilka Helek. Wrzuciłem 5 nie wiem ile jest teraz. Generalnie w Badylach mało widzę gatunki obu ślimaków wiec cała akcja dzieje się pewnie w podłożu :) dziś przypadkiem capnalem jedna Helene jak była na powierzchni i wrzuciłem do białej. Może się przyjmie mając na uwadze co pisał Kodi


Ps. Poniedziałek coraz bliżej!! :)
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 17 sie 2015, 18:15

Mała Biała dziś :)

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Rybki jak KODIego, jak się okazuje od Tropheusów, Altolamprologus sp. „Compressiceps Shell” WF już w baniaczku, na razie zasiadują w swoich "M1", jak tylko się oswoją dorzucę pare fotek :D Pikne są, jak na zdjęciach w necie.

Generalnie srednio mi lezy ten układ muszelek, ale też sredno chce je ukladac bo chyba multiki jak wjadą to zrobią to po swoejmu :D
  • 1

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 17 sie 2015, 18:25

Ależ Ci się ten wapień wymalował,
tzn. nie brałeś dobranej poKODIowskiej pary ? ( czemu?),
Te morskie brązowe muszle są dobre dla "normalnych" Alto ,schowaj je w skały, dla shelli tu trudno będzie bronić młodych ( choć i nie ma przed kim), a jakież to szczeliny.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 17 sie 2015, 18:32

Tak, to właśnie ta para. Ale jak się dowiedziałem sprowadzona kiedyś przez p. Mierzyńskich. W tych muszlach je przywiozlem :) wiec je "znają".
Okazało się ze woda w jakiej pływały jest niemal taka jak moja wiec po 2h a wiadrze z dolewkami trafiły do Małej.

PH 7.8
GH 8

Ano fajnie zlapaly zieleń. Lekko przesunąlem lampe bo liczę ze muszle tez złapią.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 19 sie 2015, 12:35

Małe dygorki ;p
Rybę widziałem dwa razy i to z dystansu. Jak tylko wchodzę do pokoju wpadają w muszle. Haha. Muszą się oswoić.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości
Reputation System ©'