[98L] Mała Biała

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 02 lip 2015, 18:34

o ho, rośnie kolejny purysta :D (dobrze),
zamiast inwestować w tanganickie konchy zapakuj muszle winniczka, często jest tak że zwłaszcza te "hodowlane" muszlaki gdy mają do wyboru jedne i drugie wolą nasze -> ładniejsze i równe otwory wejściowe.
Natomiast każdy importer ma tanganickie pustostany w ofercie, cena to ok 4 zł za szt. ( najbliżej chyba masz w TT za 4,50), przy braniu dużej ilości chętnie dogadują się do przeliczeniowej ceny jednostkowej.
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 02 lip 2015, 19:33

miewan pisze:o ho, rośnie kolejny purysta :D (dobrze),


Jeden taki mądrzejszy ode mnie gość kiedyś mi napisał "świadomym akwarystą trza być" ;p to jestem... jeszcze szukam tej granicy między świadomością a już puryzmem ;

miewan pisze:zamiast inwestować w tanganickie konchy zapakuj muszle winniczka, często jest tak że zwłaszcza te "hodowlane" muszlaki gdy mają do wyboru jedne i drugie wolą nasze -> ładniejsze i równe otwory wejściowe.
Natomiast każdy importer ma tanganickie pustostany w ofercie, cena to ok 4 zł za szt. ( najbliżej chyba masz w TT za 4,50), przy braniu dużej ilości chętnie dogadują się do przeliczeniowej ceny jednostkowej.


No i to cenna uwaga.. nie wiedziałem że wolą nasze...
co masz na myśli TT ?

Zaczynam się rozglądać za rybami generalnie, narazie lipa w okolicy. Żałuję, że poszły te co wklejałem...
Narazie najbliżej mam z KRK 25 zł za harem 3+1.
No chyba, że takie całkiem "marketowe" ale takich chyba nie chce.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 02 lip 2015, 19:54

BRO pisze:Narazie najbliżej mam z KRK

więc może warto przy okazji odwiedzić Tropheus Tanganikę po muszle, jako ciekawostkę podpowiem Ci, że w ostatniej dostawie ściągnęli trochę muszlowych dzikusów ( i nie tylko ), zresztą tam możesz zobaczyć duużo ( też m.in. tanganickie krabiki muszlowe ).
BRO pisze:co masz na myśli TT ?

właśnie to co napisałem wyżej, firmę Państwa Mierzeńskich
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 15 lip 2015, 19:50

Mała biała kwitnie ;p
Urok świeżaka, przyjechały okrzemki.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Zestaw startowy wyda wam się dziwny.. Parę Świderkow i 3 pyszczaki tzw. MALAWI MIX, Akurat mam 3 błękitne.
Dziwna z nimi historia, żona chciała mi zrobić prezent na dzień ojca i kupila mi 3 rybki pod 3 dzieciaki ;p..
Niestety chybila z klimatem i oczywiście docelowo pójdą do wydania./zamiany
  • 1

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 15 lip 2015, 19:55

Klimat jest allah ,
tylko jak pod muszlowce brakuje jednego elementu - muszli ;)
Z okrzemkami musisz się oswoić :whistle
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 15 lip 2015, 22:14

Wiem miewam, Ale będą będą. Dopiero wróciłem z urlopu.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 27 lip 2015, 18:52

Cześć.. Dawno tu nic nie pisałem bo zbiornikiem dojrzewa, ale potrzebuje wsparcia..
Tak wygląda mała biała dziś.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Ostatnia Podmianą w sobotę.
Po pozbyciu się okrzemków, s ich miejsce zaczyna robić się zielono, wiec fajnie.

Niedawno, przy czyszczeniu Badyli z Afryki cała nie Afrykańska obsada poszła srać do Małej Białej :)

Problem 1 - osad
Widać to tutaj
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Nie wiem jaka jest przyczyna, czy to efekt z Wapieni, piasku czy jakiś inny powód np. Słaba filtracja mechaniczna.

Filtracja obecnie - Turbo 500 nabity od soboty Matrix em na 2-3 cm warstwie gąbki. Filtr nie ma zewnętrznej gąbki pod puszka. Mała kaskada HBL300 - z gąbką w środku na dole, a na gorze dosłownie pod wylotem wody na tafle trochę Matrixa. Jest wsadzony Skimmer z tego zestawu.
Ogólnie oceniam ze tej gąbki w baniaku jest mało.

Osad po podmianie zniknął, pojawił się na drugi dzień.

Problem Drugi - chyba choroba Pyszczak ów.
Widać to na zdjęciu.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Zerknijcie na tylną dolną pletwe. Oba mają coś na zasadzie bialo-zoltej kropki. Myślałem że coś się przyczepiło ale to jakby narosl?
Wczoraj musiałem jednego z Pyszczak ów bo dolnej tylnej płetwy n miał wcale, a w okolicy ogona miała biała plamę wielości 1gr jakby spełniała?miała włoski...
Odlawiac te dwa czy leczyć?
Mam też film jak coś.
https://youtu.be/LARKbhYnJmk
Dzięki za wsparcie..
I
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: adams2121 » 27 lip 2015, 18:59

Plesniawka - albo inny grzybien - ja stosuje od lat sól kamienna niejodowana . Chyba parametry skoczyly po przemianie wkładów.
Mierzyles coś ?
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 27 lip 2015, 19:03

Co może mieć wpływ? Ja mam tylko No3 PH i twardość.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 27 lip 2015, 19:18

BRO pisze:Ogólnie oceniam ze tej gąbki w baniaku jest mało.

Tu masz rację, mechanika żadna,
Ogólnie gdybym nie wiedział, że to "przejściówka" to ręce by mi opadły ( o aż tak nietrafione ryby na start ( prócz pysi) trzeba się postarać - u Ciebie jest to wytłumaczalne ). Nie wiem co to za pysie, na oko to jakieś ostre wsobniaki socolofi i teraz gdyby nie te włoski, to te plamki żółto/białe na płetwie odbytowej to standard ( chociaż też nie pojedynczo ) -> atrapy jajowe i tak sobie myślę, że to co było w okolicy ogona wyłowionej ryby nie ma z nimi nic wspólnego x) ,
co nie zmienia faktu, że drogi Bronku pleśniawkę żeś zawlekł do baniaczka. Jaka jest tam temperatura i coś mi się wydaje, że ostro ostatnio skakała. Zgaduję, że przywlokłeś ją z rybami a w niedojrzałym baniaku szybko wystrzeliła teraz dupa, leczyć trzeba, i start się odwlecze.
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości
Reputation System ©'