[98L] Mała Biała

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: [98L] Mała Biała

autor: pawelek2304 » 27 lip 2015, 19:36

pyszczaki z neonkami i danio? jedne lubią wodę twardą i zasadową, drugie miękką i kwaśną.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Re: [98L] Mała Biała

autor: adams2121 » 27 lip 2015, 20:05

Normalna gąbka na zaciag + Matrix w środku i nie powinieneś mieć żadnych problemów - ten zestaw ustabilizowal mi 80 l .

Co bym zrobił - podmiana + sól co 5 dni * 2-3 cykle i problem z głowy
+ stałe parametry w zbiorniku i nie będzie problemów
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 27 lip 2015, 20:15

Tak, gdyby ta obsada miała zostać, a to startery ( pożycz od kogoś mały baniak higieniczny i tam lecz ryby, wszystkie ),
W tym zbiorniku, zostaw już aranż, podnieś na maxa temp. ( już bez ryb ) i możesz pacnąć tą solankę o której pisał adams na kilka dni coś a'la dezynfekcję w międzycasie dokładając już muszle, potem podmień wodę i zacznij dodawać dobrych "chemicznych" starterów.
  • 2

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 27 lip 2015, 22:03

miewan pisze:Ogólnie gdybym nie wiedział, że to "przejściówka" to ręce by mi opadły

Wiem, że to dziwne ale liczę na przebaczenie z racji uzasadnienia ;p ...
pawelek2304 pisze: pyszczaki z neonkami i danio? jedne lubią wodę twardą i zasadową, drugie miękką i kwaśną.

W poprzednią sobotę miałe praktycznie wszystko wyjęte z Badyli więc uznałem że to najlepszy moment żeby skrócić obsadę która i tak miała zniknąć. Pomyślałem więc, że z racji dużej "elastyczności" neonek i danio posrają trochę w Małej, żeby może przyśpieszyć nieco zamknięcie się cyklu.
miewan pisze:to te plamki żółto/białe na płetwie odbytowej to standard ( chociaż też nie pojedynczo ) -> atrapy jajowe i tak sobie myślę, że to co było w okolicy ogona wyłowionej ryby nie ma z nimi nic wspólnego

Te dwie co zostały narazie nie mają żadnych włosków - plamki, jakby coś było przyklejone do płetw - myślałem w pierwszej kolejności że to żarcie jakie.
adams2121 pisze:Normalna gąbka na zaciag + Matrix w środku i nie powinieneś mieć żadnych problemów - ten zestaw ustabilizowal mi 80 l .

Co bym zrobił - podmiana + sól co 5 dni * 2-3 cykle i problem z głowy
+ stałe parametry w zbiorniku i nie będzie problemów


Jest jeden minus takiego zestawu ... jego wysokość ;/ tu mam raptem 30 cm wysokości bez podłoża.
W każdym razie zastanowię się i coś z mechaniką zrobię...
Ile tej soli na jeden cykl?
miewan pisze:Tak, gdyby ta obsada miała zostać, a to startery ( pożycz od kogoś mały baniak higieniczny i tam lecz ryby, wszystkie ),
W tym zbiorniku, zostaw już aranż, podnieś na maxa temp. ( już bez ryb ) i możesz pacnąć tą solankę o której pisał adams na kilka dni coś a'la dezynfekcję w międzycasie dokładając już muszle, potem podmień wodę i zacznij dodawać dobrych "chemicznych" starterów.

Czy ten syf oznacza że inne ryby też to mają, ale obecnie bez objawów? Czy mogę je wydać czy wrzucę komuś zgnite jajo do baniaka?
Plan był taki, że te ryby za chwile mają wyjazd.

Baniaki na struchu mam dwa 60 i 25l
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: adams2121 » 27 lip 2015, 23:14

60 odpal i przelej wodę + filtr i kuracja lub w aktualnym wybor twój

Podmiana 50 %
W zakazonym daj łyżkę stołowa na 100 litrów z rybami - bez ryb ze 3-4 razy tyle i z glowy
Powtórz kurację 3 razy dla pewności z roślinami - lub wyzuc je - sam wybierzesz
Możesz też podnieść przy okazji temperaturę - ja tylko w ciężkich przypadkach tak robię - choć podobno to też saamo pomaga
I powinno być git - pozakladaj prefiltry a będzie prościej -mozesz też kupić - gotowy - eheima Jak ja za 35 zl- Profeska ;)

A każdy błędy popełnia- nigdy ten co nie robi nic ;)

Aquael turbofilter + docieta gąbka na wymiar i powinno to wystarczyć - lub jakikolwiek zamiennik powyższego
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 28 lip 2015, 14:28

Ps.
Po włączeniu Babelkow osad znika i przestaje pływać ale zamienia się w pianę..
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: Seban » 28 lip 2015, 15:06

Jak piana to może to być jakieś mydło lub inny organiczny związek.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 01 sie 2015, 11:16

Chyba wiem jak zajechałem Małą Białą ;(
Dziś mocno zaniepokoił mnie zapach wody.. Coraz bardziej szedł w stronę.. Takiego jakby próchna.. Tudzież zgnitego drzewa.. .
Wyciągnąłem korzeń i zobaczyłem coś takiego :
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Będzie coś z niego po wygotowaniu? Czy od razu out?
;(
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 01 sie 2015, 11:50

To, że korzeń capi to nic dziwnego tyle, że w zanurzeniu nie powinno być go czuć, chyba że jego część nasiąka i wystaje z wody, ale wtedy też wyczuwalny "aromat" jedynie w bezpośrednim pobliżu akwa.
Słabe jest to, że capi Ci z baniaka "na odległość", ale może być tu jeszcze inna przyczyna, sprawdź dobrze pokrywę ( zacieki, pozostałości syfu i pokarmu w zakamarkach a zwłaszcza pod klapką "pokarmową".
Fotki nie są jakoś miarodajne, ja na drzewie nie widzę niż niepokojącego, te białe skupiska bardziej wyglądają na jajka ślimoli lub przytuliki niż "ogniska strachu" samego korzenia
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 01 sie 2015, 12:01

Akwa nie ma pokrywy.
Ślimaki, mam tam tylko Świderki.
Capi nie na odległość, raczej w okolicy akwa. Ale mi bardziej chodzi właśnie o to jak Capi. Ewidentnie jest to zapach który kojarzy mi się z pliśnią drzewa czy zgnilizna niż akwa. Skoro korzeń jest ok to go raz jeszce wygotuje wróci.

Adams taka sól będzie ok?
http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/01/3a68c4aa641e1eb5561bcf1f7bcabc48.jpg


Obsada w Małej juz skrócona.
Na dniach zaczynam detox...
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'