trochę o moich pupilkach - petricole

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: straszny_dran » 26 paź 2013, 15:52

Minęły trzy tygodnie od momentu jak wrzuciłem młode petitki do kotnika wstawionego w głównym akwarium,

z 10 młodych pozostało 5

Z pozostałą piątką nie wiem co się stało ... prawdopodobnie wypłynęły przez zbyt duży odpływ z kotnika

No i dziś rano jak zobaczyłem,ze pozostała piątka leży na boku postanowiłem je wrzucić do głównego zbiornika. Popłynęły sobie do rodziców czas pokaże, czy przeżyją, sporawe już były ok, 1,3 cm w barwach i wyglądzie dorosłych osobników, w kotniku zachowywały się tak jak dorosłe..

No cóż we wtorek nowym narybkiem zasilę kotnik ... bo znów w filtrze ruch widziałem :))
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: miewan » 26 paź 2013, 15:59

Tomasz, albo Ty masz jakiś superreproduktorów z wybujałym libido i pociągu wzajemnym, albo wszyscy o nich piszący ( w tym ja) cechują się przywarami przypisanymi mi i dla Alexa przez pkpkpk na pfa :mrgreen:
Na serio to myślę, że kluczem do rozwoju ikry są dla niej doskonałe warunki w Twoim systemie filtracyjnym, jak pamiętasz u mnie podchów nastąpił w kuble a w TT młode zostało odnalezione na gąbce wewn.(chyba).
Z życzeniami powodzenia ;) :
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: straszny_dran » 03 lis 2013, 19:40

Sprawdziłem dwa maluchy widziałem jak pływają z dużymi, jeden pływa połknięty przez filtr ....

tak więc myślę że przynajmniej 3 z pięciu żyje.
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: straszny_dran » 22 lis 2013, 22:20

Ta trójka ma już po 2cm ... szybko rosną w porównaniu no z ornitipinisami.

Presunołem trochę te duże głazy przy szybach abym mógł obserwować petricole .... teraz je widzę :)
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: miewan » 24 cze 2014, 14:49

Dzisiaj od rana w moim baniaku trwa wielka orgia.
dzisiaj mogłem zobaczyć i widzę całą swoją 11.
Gonitwy i demolki podłoża odbywają się w 3 aktywnych grupach i jednej spoczynkowej.
wcześniej nigdy nie widziałem takich akcji, a już napewno z udziałem całej populacji petricol.
"Ganiane" są trzy samice - pierwsze zdziwko , generalnie "główna" samica powinna "blokować" pozostałe, ale tak nie jest.
Każda samica ma po trzech "rotacyjnych" adoratorów, ale zawsze są przy nich przynajmniej po dwa okresowo od 4 do 5.
Młyn jest niemiłosierny, samice pływają przy dnie rozpychając muszle by zaraz brzuchem do tafli chlupać wodę na górze, próbują wcisnąć się w szczeliny, ale też "adorują" wloty i wyloty filtrów, ale też muszli.
totalny kocioł, zmieniająca się grupa spoczynkowa ( na stałe dwie najmniejsze sztuki) nie uczestniczą w tym "pogo" zawisły brzuchami do środkowej najwyższej skałki jakby w punkcie widokowym, do nich co jakiś czas dołączają po dwie trzy sztuki ale tylko na chwilę ( wygląda to jak zmiany w piłkę ręczną) by za chwilę dołączyć do jakiegoś "pociągu".
Młócą podłoże, aż zrobiło się nieco mętnie, mam wrażenie że w tej zawiesinie przemieszczają się ziarenka ikry ( ale nie, jest za mała i zbyt biała).
Pozostałe ryby schowały się w swoich kryjówkach, typusy przestały wupuszczać spod swojej skałki wąsiska, ograniczają się tylko do udrożniania swoich "dziupli" zasypywanych działaniami synodontów, samice alto siedzą w muszlach co jakiś czas wypłaszane z nich przez sumy, samce alto przylegają do skałek z których "zeskrobywane" są, gdy akurat w tym miejscu odbywają się "pieszczoty".
Jeżeli ktoś obserwował burunduki w klatce to obecnie to samo dzieje się w moim akwa ( na codzień statecznym i nudnym) :szal:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: radko » 24 cze 2014, 19:17

Ja cię. Tylko Andrzej nie wskocz i nie dołącz... :smiech4: A zresztą, co tam. Wskakuj. :cieszysie:
  • 0

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: miewan » 27 wrz 2014, 19:19

"Zapomniane" pupilki :
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: straszny_dran » 08 lut 2015, 22:40

A ja swoich nie widuje. ... nawet nie wiem ile ich obecnie mam w zbiorniku. .... ostatnio jak liczyłem było 9w tym 4 z własnego chowu....
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: miewan » 26 wrz 2015, 15:55

Oj będzie deszcz, sumy ruszyły w tany x)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: trochę o moich pupilkach - petricole

autor: miewan » 12 lis 2015, 20:36

Oj dawno nic tu nie wrzucaliśmy, słaba ostrość, ale zawsze coś :
DSCN5575.JPG
DSCN5556.JPG
DSCN5555.JPG
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'