375L MALAWI Jeffika

Jezioro Malawi? To tutaj!

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: JEFFIK » 08 lut 2014, 18:01

Dziękuję!

Sam jestem pod wrażeniem postępu w wybarwieniu Protomelasa. Nie dość, że smakuje im NLS to i pewnie dobrze się czują w moim baniaczku...są zawsze uśmiechnięte od skrzela do skrzela :zwariowal:
Z drugiej strony czekam jeszcze na kolorki Electochromisa, póki co jeden jest większy od pozostałych, ma dwie atrapy jajowe ale kolorku ani grama. Może predatorki wolniej się wybarwiają albo mam same samice, czas pokaże. :dziadek:

Thaz ten Alvaro El Loco to Protomelas fenestratus Taiwan/taiwan reef F1 (mam tak na certyfikacie, możliwe, że Tom77 ma rację co do prawdziwej nazwy) ;)
Te czarno-żółte byczki to Otopharynx black orange dorsal F1

Jeśli chodzi o jakość ryb to chciałbym przedstawić certyfikaty F1, które otrzymałem z firmy Tan-Mal wraz z fakturą.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: thaz » 08 lut 2014, 18:15

Z rodowodem... fiu fiu :-)

Wyslano z telefonu
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: tom77 » 08 lut 2014, 19:08

1/ Twoje rybki są rasowe jak cholera!! Ale faktury nie pokazałeś :smiech4: :smiech4:

2/ Pozwolę sobie zacytować Prezesa KM:
"Nazewnictwo w Tan -Malu zawsze będzie się różniło od naszego czy części źródeł w necie, gdyż my stosujemy nazwy by Ad Konings a Tan-Mal by Spreinat."

W Polsce dostęp do publikacji Ada Koningsa (książki, artykuły w czasopismach akwarystycznych) jest znacznie łatwiejszy, a jego terminologia znakomicie bardziej rozpowszechniona. Sklepy internetowe stosują inne nazewnictwo z uwagi na niemieckie źródła importu. Gorąco namawiam do "naszego" nazewnictwa.
Mam też analogiczne "podejrzenia" co do "Electochromisa" - ale proces wybarwiania pokaże, czy się sprawdzą.

3/ No i najważniejsze - Twoje rybki są naprawdę bardzo ładne!
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 69
Rejestracja: 19 lis 2013, 19:24
Lokalizacja: Piaseczno
Reputacja: 3
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: piwko28 » 08 lut 2014, 20:36

Nie "Electochromis" tylko Eclectochromis ;) To również ciapate płocie Krzysiu - nie predatorki ;)

Poprawna nazwa tej ryby (nie nazwa handlowa TM i Helmuta z Reichu) to Protomelas sp. "hertae"


PS. Faktura już dawno w niszczarce co by "żeńskie" oczy nie widziały ;) - czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :dziadek: :dziadek:

PS1. Ryby piękniutkie Krzyś!

pozdrawiam ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: JEFFIK » 09 lut 2014, 07:36

Szczerze to te rybcie pisałem nazwami handlowymi Tan-Mal a już w historię nazewnictwa nie wnikałem bo zawsze miałem pod górkę i 3= z tego przedmiotu :swirus: Obiecuję się poprawić;)
A Electochromis to można przyjąć regionalną nazwę z Podlasia :smiech4:

P.S. Niestety to żona odebrała kopertę, widząc jej minę gdy czytała fakturę ubiegłem ją i powiedziałem:
"Ania uczciwie Ci powiem, faktura nie zawiera wypasionych rabatów klubowiczów a te nasze rybki to są na samym szarym końcu faktury i są najtańsze.... reszta(najdroższe) to zakup Maćka" (Wybacz Maciuś) :aniol:
Odpowiedź żony: "jeśli to prawda to masz szczęście" :taniec1:

Pozdrawiam wszystkie żony i kibicuję ich cierpliwości! :kibic:
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: miewan » 10 lut 2014, 09:34

Co wy tam wiecie "o maskowaniu" - ja "przeszmuglowałem" 450 litrów na stelażu :dziadek: , o wymianach filtrów nie wspomnę :lolz1: ( ale i tak finalnie dostałem po :dupa: i to mocno :bat: ).

Ale, żeby nie być poza tematem Krzysiu proszę o definicję NLS
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: JEFFIK » 10 lut 2014, 18:05

Nic innego nie wymyślę, więc przetoczę słowa kolegi z forum Malawi:

"Firma New Life Spectrum odpowiednio dobrała ilość białek zwierzęcych i roślinnych zwracając uwagę na odpowiednią ilość aminokwasów egzogennych(to te których rybi organizm nie jet wstanie wytworzyć) , tłuszczy omega 3i6. A nie dodała za to zbędnych i tanich wypełniaczy i zrobiła produkt który ,,działa" wbrew logice tak długo wpajanej nam akwarystom. A mianowicie, że dla dobrego chowu ryb potrzeba nam wielu rodzajów pokarmów bo inaczej du... nie hodowla."

Tutaj jest ciekawy artykuł na ten temat:
http://zoofokus.pl/?new-life-international,181

Tutaj jest strona firmy NLS:
http://www.nlspectrum.co.uk/product_...p?p=freshwater

Do tej pory jest to temat kontrowersyjny i wielu akwarystów uważa to za "paranoje" i zastanawia się jak można karmić ryby samym pokarmem NLS.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: miewan » 10 lut 2014, 18:16

I to jest Krzysiu odpowiedź :mega:
Gdyby to był mój temat dostałbyś pochwałę, a tak "musi" wystarczyć Ci moje słowo :brawo1:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: miewan » 15 lut 2014, 09:35

Krzyś dopiero teraz do mnie dotało, że przecież moje ryby są z tej samej dostawy co Twoje i Maćka, Wasze mają "papiery",
a na moje typusy żadnego glejtu nie wystawili?, że co, że gorsze bo SNZ? :lolz1:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 375L MALAWI Jeffika

autor: JEFFIK » 15 lut 2014, 20:26

Oj tam oj tam od razu najgorsze:D
Po prostu nie mieli zarobku na Twoich rybciach to i na papier kasy zabrakło :smiech4:

A tak poważnie to mam Twoje i Maćka papirusy, czekają u mnie razem z fakturką;)
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Reputation System ©'