Start MALAWI - prośba o pomoc

Jezioro Malawi? To tutaj!

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: thaz » 05 kwie 2014, 10:00

WOJTEK24 pisze:Pytania dodatkowe:
Czy możecie polecić mi jakiegoś szklarza?

Konrad 503 485 131, szybko i w dobrych cenach.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: miewan » 05 kwie 2014, 10:13

Taki mały baniak możesz zrobić też na Zielonych Wzg.
Piach ok.
Neoheader nie ( choć łatwiej ukryć)
Korzeń tak sobie, chyba że obsada z acei
Filtr - chinol tańszy i da radę, choć ja brałbym unimaxa (jeżeli wybór tylko z tych 2)
Serpe - ok
Tło z łupków nie ( szkoda miejsca i tak mała pow. dna (już lepiej czarną folię), będą wyglądać kiepsko jako tło i słabo komponować się ze skałkami).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: Seban » 05 kwie 2014, 12:17

Jeżeli chodzi o tło wewnętrzne to można zamówić je w Barczewie. Będzie docięte na wymiar. Ja zamawiałem do krewetkariów i grubość wahała się od 4 mm do 6 mm. Podobno nie przekracza 1 cm przy większych powierzchniach.
http://tablica.pl/oferta/tlo-do-akwariu ... 822cdcbc53

Zastanów się nad nurzańcem. Przez moje szkiełka przewinęły się 4 różne nurzańce. Miałem je w 112l, a teraz mam w 450l. Vallisneria gigantea przekroczył u mnie dwa metry. W szkle o długości 150 cm muszę go mocno zawijać. Do 112l proponuję Vallisneria spirali, który też potrafi osiągnąć 70 cm długości, a jak się przyjmie i zacznie rozrastać to potrzebuje systematycznego "koszenia".
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: WOJTEK24 » 05 kwie 2014, 16:51

miewan pisze:Taki mały baniak możesz zrobić też na Zielonych Wzg.

Tzn gdzie?

miewan pisze:Neoheader nie ( choć łatwiej ukryć)

Dlaczego nie? Jest jakiś konkretny powód.Jaką grzałkę proponujesz?

miewan pisze:Korzeń tak sobie, chyba że obsada z acei


miewan pisze:Filtr - chinol tańszy i da radę, choć ja brałbym unimaxa (jeżeli wybór tylko z tych 2)

A jaki proponujesz jeszcze?

miewan pisze:Tło z łupków nie ( szkoda miejsca i tak mała pow. dna (już lepiej czarną folię), będą wyglądać kiepsko jako tło i słabo komponować się ze skałkami).

Folie miałem i totalnie mi się nie podoba, co do zajmowania miejsca masz racje ... więc musze to jeszcze przemyśleć.

Anomis Erosa dzięki za info z nurzańcami :)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: miewan » 05 kwie 2014, 18:29

Ad.1 to stary szklarz ( sam robiłem tam dwa baniaczki o niestandardowych wymiarach, jedno mam drugie wiem gdzie stoi i oba mają się świetnie, ceny też były dobre) nazwy ulicy nie chce mi się szukać ( zapytaj marho przy jakiej ulicy mieszka to będzie ta).
Ad.2 miałem obie wersje ( z termosratem i z termometrem) i były do :dupa:
Polecam nawet używkę jagera
Ad.3 nie mam nic p-ko korzeniom w "twardych" ( sam mam), ale :
- nadal jest to poza wyobrażeniami niektórych
Ad.4 zawsze eheima ( nawet stare 2).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: JEFFIK » 05 kwie 2014, 19:50

HEYA Wojtek

Unimax ma mniejszy pobór prądu ale słabszą wydajność. Dużo się słyszało pozytywnych opinii o chińczykach więc zastanowiłbym się czy to ma być tylko do biologii czy 2:1. Jesli tylko do biologii dałbym unimaxa, jeśli 2:1 to HW bo ma większy przepływ. A może JBL e1501 i ewentualnie cyrkulator, zapomnisz o mechaniku w środku, a e1501 spokojnie Ci wszystko ogarnie, jak nie to e901;)

Odpuściłbym jakiekolwiek tło bo wizualnie Ci zmniejszy głębię. A tym bardziej jak chcesz tło z łupka a kambule serpentynit. Nigdy nie łączymy różnych kamieni bo to nie wygląda estetycznie.
Daj coś czarnego i będzie OK, zwiększy głębię. Jak nie folia to pcv 3mm do środka i na pewno będziesz zadowolony.;). Jak się uprzesz przy tle z łupków to daj łupki zamiast serpentynitu. Jak uprzesz się co do tła i serpentynitu to tło ze styropianu, cx i farba akrylowa.
Piach kreisel kwarcowy 1mm, nie bierz tego do piaskownic bo pyli.

Jeśli chodzi o rośliny to: Saulosi to wszystkożerca z delikatnym wskazaniem na roślinożerce więc nurzaniec może nie przeżyć ze względu na podkopanie i wpierdzielenie;) myślę, że anubias jako większy twardziel jak najbardziej choć też może być podkopany. Nie wsadzisz nie sprawdzisz:D.
Korzeń jeśli Ci sie podoba to wrzuć, najbardziej nadaje się do acei ale.. to Twój baniak;) najlepiej red moor lub klon, nie barwią, nie zakwaszają...

Grzałki myślę, że to marketing... Wcześniej miałem Jager teraz fluval... wszystko jest OK... poczytaj opinie internautów. Myślę, że mówiąc JAGER jest mniej ferelnych produktów niż jeśli chodzi o "no name";)

Jeśli chodzi o baniak Twoich wymiarów to pomyślałbym o używce np na naszym forum lub tablica.pl. Jeśli chodzi o mnie to KAMELEON ma dobre ceny i jakość. Miałem 2 baniaki i zakup jest korzystny jeśli chodzi o cenę do jakości.

Powodzenia
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: hacek » 14 kwie 2014, 21:42

thaz pisze:
WOJTEK24 pisze:Pytania dodatkowe:
Czy możecie polecić mi jakiegoś szklarza?

Konrad 503 485 131, szybko i w dobrych cenach.

Witam,

Podłączę się pod temat skoro akurat ten szklarz został polecony. Możecie podpowiedzieć jak jest z jakością wykonania akwariów? Zamawiał ktoś zbiornik powyżej 300L?

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam,
Hacek
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2014, 21:27
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: miewan » 15 kwie 2014, 06:58

Potwierdzam szybkość i dobre a nawet w swej konkurencyjności bardzo dobre ceny.
kiedyś było to tylko miejsce zamówienia szkła a wykonanie w Kolnie, teraz też wykonywanie zamówień z "produkcją" w Księżynie.

Nie wiem jak byłoby z baniakiem pow. 300 litrów, ale znam dobrze niedawną historię pewnej 240 z mieszanki szyb float i opti.
Cena rewelacyjna
Spasowanie boków podobno wydawało się ok
Wykończenie góry wizualna porażka (brak krawędziowania i utrzymania spójności obrysu )- no ale przy ewentualnej pokrywie ten efekt znika,
finał króciutkiej żywotności mało optymistyczny, choć możliwe, że "producent" nie miał z tym nic wspólnego.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: thaz » 15 kwie 2014, 08:27

hacek pisze:Podłączę się pod temat skoro akurat ten szklarz został polecony. Możecie podpowiedzieć jak jest z jakością wykonania akwariów? Zamawiał ktoś zbiornik powyżej 300L?


Konrad robił mi akwarium 720l - stoi i ma się dobrze, wykonanie bez zastrzeżeń.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: alexb47 » 15 kwie 2014, 19:22

Polecam prawdziwego artystę szkła - Miauczyński
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'