Start MALAWI - prośba o pomoc

Jezioro Malawi? To tutaj!

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: miewan » 22 gru 2014, 22:18

A gdzieś Ty widział Wojciechu, żeby w trakcie bójki wystawiać sobie jajka na widok.
Fakt, że miesza się to tu ze szczepą, ale przeważają "kręcioły tarłowe" i drażnienie brodawek płciowych,
Chyba że oglądam inny filmik od tego który zamieściłeś.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: WOJTEK24 » 23 gru 2014, 13:08

Drogi Panie albo natychmiast odwołasz swe oszczercze wypowiedzi albo posty Twe zostaną zgłoszone do najwyższych instancji tego formu. Jakiekowiek oskarżenia tych biednych stworzeń o praktyki homo-sodomiczne obrażają mnie (jakkolwiek nie był bym tolerancyjny i liberalny) jak i te biedne rybki które nawet bronić sie nie mogą bo jak wiemy ryby głosu nie mają. Oczywiście rozumiem że długie przebywanie w odizolowanej grupie w ramach jednej płci może doprowadzić do pewnych dewiacji (np strożytna Sparta), ale człowiecze ... twoje wnioski to naprawde przegięcie .....




A tak na serio .... to albo twoje posty zmanipulowały mą psychikę albo masz racje ... im dłużej oglądam film tym lepiej widze opisane przez Ciebie zachowania :D
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: KODI » 23 gru 2014, 22:25

Martwię się o Was :dziadek:
Strasznie sodomiczne skojarzenia :szok:

Na filmie nie zauważyłem nic "sexualnego" (jestem hetero), chyba że .... :naglowie:

POZDRO
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: Windus » 21 sty 2016, 09:42

miewan pisze:Jest ok 4 cm pod taflą i daje radę ją "sfalować" na jakieś 3,5 cm wzwyż co zdecydowanie wpływa na jej "oddychanie" ale też cyrkulację ogólną.

Panowie co lepiej natleni wodę w akwarium. Napowietrzacz czy strumień wody jak to napisał miewan "falujący" wodę? Wyczytałem w książce o chorobach ryb, że napowietrzanie bardziej "wypycha" CO2 niż natlenia. Osobiście wolę to drugie rozwiązanie bo nie lubię "bąbelków" w zbiorniku. Mowa oczywiście o akwariach słabo zarośniętych.
WOJTEK24 z perspektywy czasu uważasz, że wybór tych rybek do takiego akwarium był dobrym pomysłem? Pytam bo mam w pracy akwarium ogólne 120 i szukam na niego pomysłu. Czytając Twój temat stwierdziłem, że mam praktycznie identyczny sprzęt i wymogi jak Ty :) zastanawiam się nad zmianą wystroju mojego akwarium.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: WOJTEK24 » 21 sty 2016, 10:02

To akwarium to już historia.
Ale odpowiadając na pytanie - tak wybór trafny, nawet moja żona uważa że akwarium z Sulosami było najżywszym naszym akwarium. Prawdopodobnie jeszcze kiedyś wrócę do Malawi. Jednak największy problem to odpowiedni dobór obsady - np przy pierwszym zakupie na osiem ryb 7 to były samce, drugi zakup 4 ryby - 4ry samce .... do tego przy kiepskiej dostępności tych rybek (wówczas teraz nie wiem jak w białym to wygląda) + kilka innych problemów ( częściowo wynikających z moich długich nieobecności w domu) stwierdziłem że wracam do ogólniaków.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: miewan » 21 sty 2016, 10:46

W żadnym ze swoich baniaków nie mam "bąbelków" :
1. w tandze jest jedynie ruch tafli tyle, że ruch ten wynika z cyrkulatorów z górnym "nawiewem" : tunze turbelle nanostream 6015 1800/h, hydor koralia 1600 l/h , t-head 750 l/h ( połączony z funkcją filtra mech.) + 2 "wiejące" na dole, ale zbierające z góry ( skimer ) tunze comline filter 3162 rozkręcone na 850l/h
2. w "poskoczkarium" ruchem tafli zajmuje się hydor koralia 900 l/h + wylot pompy eheim 1046 ze słabszym przepływem ( 300 l/h) tyle, że tu słup wody w najgłębszym miejscu ma 12 cm
I tu i tu woda mocno faluje, a w tym płytszym jak nie zrobię dolewki po wyparowanej zbiera się "tlenowa pianka"
3. w "paludarium" woda z t-head'a 750 l/h woda wyniesiona jest na około 20 cm by potem spłynąć wodospadzikiem z licznymi progami i tu "słup" ma ok 2-3 mm więc wymiana gazowa następuje intensywnie.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: Windus » 21 sty 2016, 11:03

WOJTEK24 pisze: + kilka innych problemów ( częściowo wynikających z moich długich nieobecności w domu) stwierdziłem że wracam do ogólniaków.

Trochę ostudziłeś mój zapał. Mógłbyś dokładniej napisać o co chodziło? Podmiany wody, utrzymanie czystości, glony? Ja rozważam przerobienie akwarium w pracy, wiesz często wyjeżdżam, nie pracuję w weekendy i święta. Zbiornik czasami byłby "bez opieki". Karmiłbym pewnie ryby rano po przyjściu do pracy a później to już karmnik automatyczny. Nie chcę robić nic pochopnie. Do tego typu akwarium mam praktycznie wszystko. Piasek, kamienie i nurzańce. Dochodzi jeszcze wkład do filtra ale na to mam czas.
miewan pisze:W żadnym ze swoich baniaków nie mam "bąbelków" [...] wymiana gazowa następuje intensywnie.

Dokładnie to chciałem wiedzieć, dziękuje za tak obszerną odpowiedź.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: WOJTEK24 » 21 sty 2016, 11:38

Jeśli ja się zajmowałem akwarium wszystko było OK, niestety dwa dłuższe wyjazdy (tak się złożyło że nie było podmian we w miarę świeżym akwarium ) i "ładnie" mi się wszystko zazieleniło. Gdybym miał większy kubełek może by nie było problemu. Ale czarę goryczy przelał brak samic, ostre jatki miedzy samcami do tego jak pisałem częste i długie nieobecności oraz małe problemy w domu .... wiec pewne rzeczy schodziły na dalszy plan :).
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: rudy102 » 21 sty 2016, 13:01

Dopisze się do tematu. Myślę że jakoś to pasuje ....

Kwiecień/Maj na sto procent przestawiam zbiornik na inne miejsce.
Powierzchnia dna nowego będzie 80x40 cm. Więcej nie zmieszczę. Filtracja hydroponiczna. Powierzchnia filtra 8 koszy +/- 15x15cm. Zastanawiam się jakie układy ryb pasują do tego zbiornika. Wysokość max 60 cm. Ładnie to
Wygląda na waszych zdjęciach i filmach. Kolorowo i żywo. Gdzieś mniej lub bardziej mnie kusi by zamienić amazonke na afrykańskie. Jeśli to ma sens....

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: rudy102 » 21 sty 2016, 13:04

Niestety nie mogę edytować... a nie dopisałem.... najważniejszego. Jakie najmniejsze rybki kolorowe zmieszczą się na tej powierzchni. I w j
Jakiej ilości.

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 703
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Reputacja: 58
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Reputation System ©'