Start MALAWI - prośba o pomoc

Jezioro Malawi? To tutaj!

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: thaz » 04 lip 2014, 14:28

Wyglada super!
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5701
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: adams2121 » 04 lip 2014, 16:40

z valisneria nie ma problemów rośnie i rośnie - co jakiś czas mam nadwyżkę ze swojej 200- rośnie bez żadnych sztucznych nawozów - zresztą nie tylko ona
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: piwko28 » 04 lip 2014, 20:19

Fajna i schludna malawka. Gratuluję!
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: WOJTEK24 » 05 lip 2014, 08:07

Dzięki wielkie za miłe słowa.
Co do nurzańca to potwierdzam. Rośnie jak szalone, ale z małym "ale" nowe pędy nie są zielone tylko brązowo czerwone i w takim kolorze rosną. Inna sprawa, że akwarium mam od miesiąca a saulosy są od trzech dni więc los traw za jakiś czas się może diametralnie odmienić.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: iwak32 » 06 lip 2014, 15:09

kto to jest dejwit facet ma racje sam mam malawke 450 i leje kranowit az milo ryby moze nie wymagajace marketowki nic im nie jest badam para i sa w normie wiec wode z kranu pic mozna
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:43
Lokalizacja: białystok antoniuk
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: WOJTEK24 » 06 lip 2014, 18:25

Panowie/Panie mam dwa następujące tematy:

1) Dzisiaj rano zauważyłem u dwóch moich rybek delikatne zmiany koloru - obydwie płetwy piersiowe stały się prawie w całości ciemne, płetwa grzbietowa zaczęła ciemnieć i zaczęły być wyraźniejsze pionowe pasy (z tymże tułów w dalszym ciągu jest żółty) - czy to znaczy ze zaczynają mi się wybarwiać samce alfa? Jeśli tak to czy nie jest to trochę za wcześnie (rybki mają ok 3-max 4 cm)?

2) Od kiedy wpuściłem Saulosy w wodzie pojawił się pył i mimo bardo gęstej gąbki na mechaniku nie znika. Na Forum Malawi czytałem że podobno purigen likwiduje ten problem. Czy któraś z osób stosujących ten środek może to potwierdzić, bo jakoś nie widzę możliwości usunięcia tego za pomocą filtracji :( ?
  • 0

Ostatnio zmieniony 06 lip 2014, 21:33 przez WOJTEK24, łącznie zmieniany 1 raz
Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: miewan » 06 lip 2014, 19:20

Niejako wywołany do tablicy jako wielki orędownik i już paroletni użytkownik purigenu, wyrażę się o nim w samych superlatywach.
Jak wiadomo ten wkład do filtra jest doskonałym krystalizatorem wody. Tyle, że "zmętnień naturalnych" u Ciebie może wchodzić jeszcze w grę czynnik mechaniczny w związku z "kopiącym temperamentem" Twoich ryb i również mechanicznie można je usunąć poprzez np. prefiltr ( by łatwo (bo często) wymieniać ten wkład) wypełniony gęstym np.wata materiałem filtracyjnym.
Tyle, że wzmiankowany syntetyczny wymieniacz jonowy skutecznie pochłania amoniak, azotyny i azotany i za to cenię ten absorbent.
Jest skuteczny bo to "kuleczkowy" polimer, a każda jego "kuleczka" jest "naładowana" makroporową mieszaniną wymieniaczy jonowych i substancji o właściwościach wchłaniających.
U Ciebie pożądany bo wychwytuje rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody.
O k**** powinienem pisać reklamy :lolz1:
Więc żeby nie być posądzony o "interesowność dla seachema" ( bo mają jeszcze jeden świetny produkt filtracyjny znany z tytułu kultowego tryptyku SF), muszę zaznaczyć iż podobne cechy praktyczne ma PUROLITE A-520E z jego zasadniczą przewagą w postaci "przyjazności" cenowej.
Kilku naszych malawiuserów jest praktycznymi w fizycznym stosowaniu zwolennikami właśnie tego drugiego.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: JEFFIK » 06 lip 2014, 21:27

Moim zdaniem jest to wina słabej filtracji w przeliczeniu na l/h i pierwsze co zrobiłbym to zmienił/pożyczył od kogoś mocniejszego mechanika. Masz aquael 500 gdzie przy gęstszej gąbce może wyjdzie z 200l/h, nie próbuj nawet wkladać owaty bo jeszcze wirnik Ci się zatrzyma;)
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: WOJTEK24 » 06 lip 2014, 21:36

Ale mam też HW302 ustawiony na maxa ....

A masz pożyczyć jakiś mocniejszy filterek np AQUAEL Turbo 1000?? :)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Start MALAWI - prośba o pomoc

autor: KODI » 06 lip 2014, 23:09

Nie jestem znawcą tematu ale od razu napiszę, że za słaba filtracja (mechanik min 1000L/h, kubełek powyżej 1500L/h) Co do pyłów :P
Co do wybarwiania się maluchów, jest to spotykane.Przy większej ilości samców i odpowiednim temperamencie możliwe jest takie wybarwianie.

P.S.
KM to nie jest "wyrocznia" ,tam też są ludzie, którzy także popełniają błędy (najgorsze, że merytoryczne)

POZDRO
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'