"Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Bieta » 05 maja 2019, 20:49

Po inwazji ślimaczorów ani śladu nie zostało. Helenki skutecznie je wytłukły w ciągu około miesiąca. A już na ich widok dostawałam gęsiej skórki i grzdyl mi latał ze złości.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Awokado » 05 maja 2019, 22:11

Ela! Chyba wpadłem na pomysł jak Ci pomoc zdalnie w sprawie wstawiania zdjęć, odezwę się :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Leszek.G » 08 maja 2019, 04:58

No niech ma gwiazda ..... x)
Dobrze że nadmiaru żarcia nie widzę bo bym też dostał gęsiej skórki ..... :D
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 174
Rejestracja: 04 sie 2018, 08:03
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Reputacja: 66
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Bieta » 14 cze 2019, 23:04

A w moim paletkowie znów zalęgły się glony. Swego czasu slimaczory pięknie sobie z nim poradziły. Niestety po wrzuceniu Helenek znikły ślimaczory i znów powrócił glon. Już nie mogę na niego patrzeć. Odbiera mi całą moją radośc z akwarystyki. allah allah allah
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Bieta » 14 cze 2019, 23:07

Dojrzewam psychicznie do zakupu babek odmiany blue w ilości hurtowej. W pracownianym akwarium rok temu babki poradziły sobie rewelacyjnie. :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Awokado » 14 cze 2019, 23:59

Ela, te dwa wpisy powyżej brzmią trochę tak jakbyś zamiast kremu z filtrem uv wolała kupić maść łagodzącą oparzenia. Czemu chcesz walczyć ze skutkiem (glon) a nie z przyczyną ich powstania? Mówiliśmy Ci o tym już kilkukrotnie na spotkaniach i przy innych okazjach. Zastosuj się do wskazówek i będzie ok. Mniejsze podmiany, ale częściej. Nawóz do roślin (przecież swoim doniczkowym też podajesz odżywki), światło o stałych porach. Coś blokuje u Ciebie wzrost roślin, szczególnie w akwarium z paletkami. Stawiam, że to podłoże - miałem ten sam kłopot. Zmierz twardości, oraz Ca i Mg. A jak chcesz wydać pieniądze na walkę z glonem to tańszy od babek będzie jakiś antyglon od czasu do czasu :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: ManiaPI » 15 cze 2019, 14:34

Awokado pisze: Coś blokuje u Ciebie wzrost roślin, szczególnie w akwarium z paletkami. Stawiam, że to podłoże - miałem ten sam kłopot. Zmierz twardości, oraz Ca i Mg.

jesli baniak jest na Ro to po prostu woda uboga w związki, żeby ziele rosło trzeba nawozić!! a jak ziele rośnie to glony są w defensywie
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Bieta » 15 cze 2019, 14:52

ManiaPI pisze:
Awokado pisze: Coś blokuje u Ciebie wzrost roślin, szczególnie w akwarium z paletkami. Stawiam, że to podłoże - miałem ten sam kłopot. Zmierz twardości, oraz Ca i Mg.

jesli baniak jest na Ro to po prostu woda uboga w związki, żeby ziele rosło trzeba nawozić!! a jak ziele rośnie to glony są w defensywie

Od kilku miesięcy zrezygnowałam z wody RO. Leję 100 % kran (tak jak kiedyś). Zwiększyłam o godzinę światło. Podmianki robię już nie 1/3 a przeszłam na 1/4 zbiornika raz w tygodniu, sporadycznie raz na dwa tygodnie (ale to tylko wtedy gdy są wystawy akwarystyczne).
Z uwagi na paletki boję się lać nawozy.
Może to i wina podłoża. Jest to drobny żwirek kwarcowy firmy Rettne.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Awokado » 16 cze 2019, 08:05

A co ma nawóz do Paletek? Wszystko z umiarem i instrukcja obsługi. Ale ewidentnej coś musi blokować skoro nawet anubiasy nie rosną. Kup podstawowy nawóz Easy life Profito i codziennie podawaj zalecana dawkę. Dodatkowo może iść Carbo. Taki minimalistyczny zestaw jaki sam stosuje.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: "Słoik" 576 litrów Biety, nr 1 - z paletkami

autor: Bieta » 29 wrz 2019, 21:19

Ostatnio walczę z glonami. Jestem juz tak zdesperowana, że wlałam nawet chemię do paletek. Oczekuję cudu, ale nie uprzedzajmy faktów. Akwarium było ciemne, więc nie przyglądałam się zbytnio. Obserwowałam tylko, czy aby paletki i Altumy Orinoko nie pływały przzy powierzchnia, albo brzuchami do góry. A dzisiaj po kilku dniach ciemnicy zapaliłam światło i moim oczom ukazał się taki widok: Szybko zrobiłam foty. Może uda mi się teraz ogarnąć temat fot. Nie udało mi się tego zrobić. dupa
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'